Parafialny facebook

VII Niedziela Wielkanocna
Czerwieńsk/Nietków, 24 maja 2020 rok

1. Serdecznie zapraszamy na nabożeństwa majowe:
• CZERWIEŃSK – w tygodniu o godz. 17:45, w niedzielę o godz. 18:45
• NIETKÓW – w środę po Mszy św. o 17:00, w niedzielę po Mszy św. o godz. 9:00, a w pozostałe dni w kościele o godz. 19:00
• LASKI – przy krzyżu w dni bez Mszy w Nietkowie o godz. 19:00
2. Kancelaria parafialna czynna we wtorek i piątek w godz. od 19:30 do 20:00. Prosimy o zachowanie bezpiecznej odległości i przychodzenie w maseczce.
3. We wtorek, 26 maja, obchodzimy Dzień Matki. Pamiętajmy o modlitwie i życzeniach.
4. W czwartek, 28 maja, przypada 39. rocznica śmierci sługi Bożego kard. Stefana Wyszyńskiego. Pamiętajmy, że Prymas Polski oddał nasz naród w macierzyńską niewolę Maryi.
5. Trwamy w oczekiwaniu na Zesłanie Ducha Świętego. Nowenna przygotowująca nas do tej uroczystości odprawiana jest codziennie w czasie nabożeństwa majowego.
6.W przyszłą niedzielę, 31 maja, przypada uroczystość Zesłania Ducha Świętego, tzw. Zielone Świątki. Niedziela ta kończy okres Wielkanocy. Podczas Mszy o godz. 12:00 modlić się będziemy w intencji naszych kapłanów z okazji kolejnych rocznic święceń. Zapraszamy do wspólnej modlitwy. Dziękujemy naszym parafianom za oddolną inicjatywę i zamówione Msze św. w naszych intencjach.
7.Nie zbieramy tacy w sposób tradycyjny. Ofiarę można złożyć do puszki przy wyjściu z kościoła lub też wpłacić na konto parafii. Ofiary te są przeznaczane na utrzymanie parafii. Bóg zapłać. Na koncie parafii odnotowaliśmy następujące wpłaty: na tacę 2 wpłaty na kwotę 170 zł oraz na budowę budynków gospodarczych przy plebanii darowizna 2000 zł (spoza parafii). Bardzo za nie dziękujemy.
8.W związku z nowym rozporządzeniem rządu w kościele zachowujemy obowiązek zakrywania nosa i ust. Nie dotyczy ten obowiązek duchownych podczas sprawowania kultu.
W naszej parafii duchowni zakrywają usta i nos podczas obrzędu Komunii św. w czasie Eucharystii. Prosimy, by dbać o zdrowie swoje oraz innych i stosować się do zaleceń.
9. Rząd zmniejszył ograniczenia dotyczące ilości osób uczestniczących w Mszach św. W naszych kościołach w Czerwieńsku i Nietkowie może przebywać do 75 osób.
10.Zapraszamy do czytania prasy katolickiej, do nabycia „Niedziela”, „Gość Niedzielny”.
Parafia Rzymsko-Katolicka pw św Wojciecha w Czerwieńsku
Serdecznie zapraszamy do wysłuchania dzisiejszej Liturgii Słowa przeczytanej przez młodzież z naszej Oazy.

Błogosławionej Niedzieli Wniebowstąpienia 😇
Parafia Rzymsko-Katolicka pw św Wojciecha w Czerwieńsku
Dzisiaj świętujemy 100. rocznicę urodzin Jana Pawła II.
Z tej okazji Instytut Dialogu Międzykulturowego im. Jana Pawła II w Krakowie zainicjował nagranie hymnu obchodów tego jubileuszu pt. "Nie zastąpi Ciebie nikt".
Zachęcamy naszym parafian do odsłuchania, śpiewania i dzielenia się w komentarzach swoimi wspomnieniami związanymi z Papieżem Polakiem 🙂
Nie zastąpi Ciebie nikt - Moś, Osińska, Rubiś, Cugowski, Piekarczyk, Ziółko
"Nie zastąpi Ciebie nikt" - muzyczny hołd; hymn z okazji 100. rocznicy urodzin Karola Wojtyły - Jana Pawła II, którą świętujemy w tym roku. Udostępniajcie ⤴ ...
youtube.com

Błogosławionej Niedzieli 😇!
VI Niedziela Wielkanocna
Czerwieńsk/Nietków, 17 maja 2020 rok

1. Dzisiaj miała odbyć I komunia święta w Nietkowie. Niestety została odwołana w związku z zaistniałą sytuacja epidemiczną. Nowy termin nadal nie jest znany. Poznamy go jak dzieci wrócą do szkół. Istnieje możliwość indywidualnej komunii świętej po wcześniejszym przygotowaniu. W tych sprawach prosimy zgłaszać się do biura parafialnego.
2. III niedziela miesiąca. Zbiórka na cele remontowe w parafii. W poprzednich miesiącach tj. w marcu i kwietniu te zbiórki nie odbyły się.
3. Serdecznie zapraszamy na nabożeństwa majowe:
• CZERWIEŃSK – w tygodniu o godz. 17:45, w niedzielę o godz. 18:45
• NIETKÓW – w tygodniu w kościele w dniach bez Mszy o godz. 19:00, w środę po Mszy św.
o 17:00, a w niedzielę po Mszy św. o godz. 9:00
• LASKI – przy krzyżu w dni bez Mszy w Nietkowie o godz. 19:00
4. Kancelaria parafialna czynna we wtorek i piątek od 19:30 do 20:00. Prosimy o zachowanie bezpiecznej odległości i przychodzenie w maseczce.
5. Nie zbieramy tacy w sposób tradycyjny. Ofiarę można złożyć do puszki przy wyjściu z kościoła lub też wpłacić na konto parafii. Ofiary te są przeznaczane na utrzymanie parafii. Bóg zapłać. Na koncie parafii odnotowaliśmy następujące wpłaty: na tacę 1 wpłata – na kwotę 50 zł. Dziękujemy.
6. Dziękujemy za zakup i montaż kamery w kościele. Posłuży nam do niedzielnych transmisji Mszy św. o godz. 12:00, a także do monitoringu świątyni.
7. Kurs przedmałżeński w parafii Ducha Świętego w Zielonej Górze odbędzie się w terminie: 5 – 7 czerwca oraz 12 – 14 czerwca 2020 roku. Spotkania o godz. 20:00.
8. W związku z nowym rozporządzeniem rządu w kościele zachowujemy obowiązek zakrywania nosa i ust. Nie dotyczy ten obowiązek duchownych podczas sprawowania kultu. W naszej parafii duchowni zakrywają usta i nos podczas obrzędu Komunii św. w czasie Eucharystii. Prosimy, by dbać o zdrowie swoje i innych i stosować się do zaleceń.
9. Od poniedziałku, 20 kwietnia, rząd zmniejszył ograniczenia dotyczące ilości osób uczestniczących
w Mszach św. W naszych kościołach w Czerwieńsku i Nietkowie może przebywać do 50 osób.
10. Zapraszamy do czytania prasy katolickiej, do nabycia „Niedziela”, „Gość Niedzielny” i „Mały Gość Niedzielny”.

Błogosławionej Niedzieli 😇!