Parafialny facebook

Parafia Rzymsko-Katolicka pw św Wojciecha w Czerwieńsku
Parafia Rzymsko-Katolicka pw św Wojciecha w Czerwieńsku
Już w najbliższy czwartek, 20 czerwca, o godzinie 20:00 przy kościele Parafia pw. Ducha Świętego w Zielonej Górze odbędzie się IV Zielonogórskie Uwielbienie 🙂
Serdecznie zachęcamy naszych parafian do uczestnictwa 🙂
Parafia Rzymsko-Katolicka pw św Wojciecha w Czerwieńsku
Parafia Rzymsko-Katolicka pw św Wojciecha w Czerwieńsku
OGŁOSZENIA PARAFIALNE
Niedziela Trójcy Świętej
Czerwieńsk/Nietków, 16 czerwca 2019 rok

1. Dzisiaj Niedziela Trójcy Świętej. Porządek Mszy Świętych: w Czerwieńsku o 7:30, 10:30, 12:00 i 19:00, w Nietkowie o 9:00 i 13:30.
2. Dzisiaj przypada rocznica święceń biskupich Biskupa Diecezjalnego Tadeusza Lityńskiego. Pamiętajmy o modlitwie w intencji naszego Pasterza.
3. Dzisiaj trzecia niedziela miesiąca. Zbiórka na fundusz remontowy w naszej parafii. W ubiegłym miesiącu zebraliśmy w Nietkowie 1 322,61 zł, w Czerwieńsku 2 009 zł. Składamy serdeczne „Bóg zapłać” ofiarodawcom.
4. Próba generalna dla kandydatów do bierzmowania i świadków w poniedziałek o godz. 16:00. O godz. 17:00 spowiedź święta.
5. We wtorek, 18 czerwca, młodzież z naszej parafii oraz z parafii w Płotach i Leśniowie Wielkim przyjmie sakrament bierzmowania. Uroczysta Msza św. o godz. 18:00. Młodzież gromadzi się w kościele o godz. 17:30. W tym dniu nie będzie nabożeństwa czerwcowego.
6. W środę koniec roku szkolnego i katechetycznego. Przypominamy dzieciom, młodzieży i rodzicom, że każde dzieło, aby przyniosło dobre owoce i aby było dobrze zakończone, powinno być ofiarowane Panu Bogu. Warto w modlitwach nie tylko prosić, ale i dziękować za otrzymane dobro, za przeżyty z Bogiem czas. Niech nie zabraknie tego dziękczynienia w nadchodzących dniach. Msze św. na zakończenie roku szkolnego w środę:
• Szkoła Podstawowa w Czerwieńsku, Gimnazjum w Czerwieńsku, Liceum Ogólnokształcące w Czerwieńsku – godz. 8:00
• Szkoła Podstawowa w Nietkowie – 8:00
7. W czwartek, 20 czerwca, uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pana Jezusa – Boże Ciało. Z Chrystusem utajonym w Najświętszym Sakramencie wyjdziemy w uroczystej eucharystycznej procesji z kościołów na ulice naszych miast i drogi naszych wiosek. Będziemy dziękować Panu Bogu za dar Eucharystii, będziemy prosić Chrystusa o błogosławieństwo i pokój dla Kościoła powszechnego, dla naszej Ojczyzny i naszego narodu. Udział w tej procesji jest publicznym wyznaniem wiary w to, że Pan Jezus jest wśród nas, w naszym życiu, zawsze obecny. Przygotujmy cztery ołtarze, udekorujmy nasz parafialny wieczernik i nasze domy, mieszkania, a przede wszystkim otwórzmy Panu Jezusowi nasze serca, aby mogło je opromienić Jego błogosławieństwo:
• Msze św. w Czerwieńsku o 7:30 i 11:00. Procesja eucharystyczna po Mszy św. o godz. 11:00. Trasa procesji jak w latach ubiegłych. Prosimy o przygotowanie ołtarzy: na Rynku przez kolejarzy i wojskowych z rodzinami, na ul. Zachodniej – młodzież, na ul. Granicznej – Matki Różańcowe, na ul. Zielonogórskiej – mieszkańców Wysokiego.
• W Nietkowie Msza św. z procesją o godz. 9:00.
8. Kancelaria parafialna w tym tygodniu czynna tylko w piątek od godz. 19:00 do 20:00.
9. Spotkanie Kręgu Biblijnego w piątek po Mszy św. wieczornej na plebanii.
10. Zapraszamy na na nabożeństwo czerwcowe codziennie 30 minut przed Mszą św. wieczorną za wyjątkiem najbliższego wtorku.
11. W sobotę w salce przy plebanii odbędą się spotkania oazy: grupa młodsza o godz.17:00, grupa starsza po Mszy św. wieczornej. Wszystkich chętnych serdecznie zapraszamy.
12. Od następnej niedzieli w Nietkowie obowiązuje wakacyjny porządek Mszy św., w Czerwieńsku wakacyjny porządek Mszy św. od niedzieli 30 czerwca:
• Czerwieńsk: w tygodniu o 19.00, w niedzielę o 7:30 (nabożeństwo 7:10), 10:30 i 19:00
• Nietków: w środę o 17:00, w sobotę o 17:30, w niedzielę o 09:00
13. Wszystkich członków Katolickie Stowarzyszenie ubiblijnieni.pl zapraszamy na Walne Zebranie, które odbędzie się w sobotę, 22 czerwca. Rozpoczęcie o godz. 11:30 Mszą św. w kościele parafialnym w Czerwieńsku. Bardzo prosimy o obecność, gdyż jest ona wymagana do ważności głosowań.
14. Katolickie Stowarzyszenie ubiblijnieni.pl wznawia zapisy na tegoroczny wakacyjny obóz biblijny. Więcej szczegółów na stronie Stowarzyszenia. Polecamy!
15. Caritas Diecezji Zielonogórsko-Gorzowskiej zaprasza do udziału w Biegu Charytatywnym Caritas na rzecz uchodźców w dniu 23 czerwca w Zielonej Górze.
16. Zapraszamy do czytania prasy katolickiej, do nabycia „Niedziela” i „Gość Niedzielny”.
Parafia Rzymsko-Katolicka pw św Wojciecha w Czerwieńsku
Parafia Rzymsko-Katolicka pw św Wojciecha w Czerwieńsku
OGŁOSZENIA PARAFIALNE
Niedziela Zesłania Ducha Świętego
Czerwieńsk/Nietków, 09 czerwca 2019 rok

1. Niedziela Zesłania Ducha Świętego. Porządek Mszy Świętych: w Czerwieńsku o 7:30, 10:30, 12:00 i 19:00, w Nietkowie o 9:00 i 13:30.
2. Uroczystość Zesłania Ducha Świętego jest misyjnym Dniem Chorych, którego szczególną patronką jest św. Teresa od Dzieciątka Jezus. Zachęcamy wszystkich chorych parafian do modlitwy oraz do składania ofiar w intencji misjonarzy.
3. Dzisiaj druga niedziela miesiąca zbiórka na Dzieła Miłosierdzia prowadzone przez Caritas Parafialną. W ubiegłym miesiącu zebraliśmy do puszek 697,40 zł, a w kopertach 790 zł. Za ofiary składamy serdeczne „Bóg zapłać”.
4. Dzisiaj zbiórka do puszek na Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II i Instytut Filozoficzno-Teologiczny w Zielonej Górze.
5. Kurs przedmałżeński w parafii św. Jadwigi Śląskiej w Zielonej Górze rozpocznie się dzisiaj Mszą św. o godz.18:00. Spotkania codziennie po Mszy św. wieczornej.
6. W poniedziałek święto Najświętszej Maryi Panny, Matki Kościoła. Msza św. w Nietkowie o godz. 17:00.
7. Próby dla kandydatów do bierzmowania w poniedziałek, wtorek i środę o godz. 18:30.
8. W dniach 11-18 czerwca odbędą się Obchody ku czci Matki Bożej Rokitniańskiej, patronki diecezji. Zakończenie Roku Jubileuszowego 350-lecia obecności obrazu Matki Bożej w Rokitnie.
9. W czwartek święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana.
10. W niedzielę, 16 czerwca, rocznica święceń biskupich Biskupa Diecezjalnego Tadeusza Lityńskiego. Pamiętajmy o modlitwie w intencji naszego Pasterza.
11. Za tydzień trzecia niedziela miesiąca. Zbiórka na fundusz remontowy w naszej parafii. W ubiegłym miesiącu zebraliśmy w Nietkowie 1 322,61 zł, w Czerwieńsku 2 009 zł. Składamy serdeczne „Bóg zapłać” ofiarodawcom.
12. Kancelaria parafialna w tym tygodniu czynna we wtorek i w piątek od godz. 19:00 do 20:00.
13. Zapraszamy na na nabożeństwo czerwcowe codziennie 30 minut przed Mszą św. wieczorną.
14. W sobotę w salce przy plebanii odbędą się spotkania oazy: grupa młodsza o godz.17:00, grupa starsza po Mszy św. wieczornej. Wszystkich chętnych serdecznie zapraszamy.
15. We wtorek, 18 czerwca, młodzież z naszej parafii oraz z parafii w Płotach i Leśniowie Wielkim przyjmie sakrament bierzmowania. Uroczysta Msza św. o godz. 18:00
16. Zapraszamy do czytania prasy katolickiej, do nabycia „Niedziela” i „Gość Niedzielny”.
Parafia Rzymsko-Katolicka pw św Wojciecha w Czerwieńsku
Parafia Rzymsko-Katolicka pw św Wojciecha w Czerwieńsku
Już jutro w Zielonej Górze odbędzie się #MarszdlaŻyciaiRodziny organizowany przez Centrum Życia i Rodziny, Festiwal Życia, Diecezja Zielonogórsko-Gorzowska i Caritas Diecezji Zielonogórsko-Gorzowskiej 🙂
Zachęcamy naszych parafian do uczestnictwa 🙂
Wspólnie zaświadczmy o podstawowej wartości ludzkiego życia od poczęcia oraz rodziny opartej na małżeństwie kobiety i mężczyzny, otwartym na przyjęcie i wychowanie dzieci 🙂
Parafia Rzymsko-Katolicka pw św Wojciecha w Czerwieńsku
Parafia Rzymsko-Katolicka pw św Wojciecha w Czerwieńsku
W niedzielę, 2 czerwca, w Nietkowie przeżywaliśmy parafialny odpust połączony ze świętowaniem Dnia Dziecka i rodzinnym festynem 🙂
Zachęcamy do obejrzenia galerii zdjęć na naszej stronie parafialnej - http://parafiaczerwiensk.pl/galeria/gallery/odpust-w-nietkowie-2019/ oraz na stronie nietkow.pl - http://www.nietkow.pl/festyn-rodzinny.html?fbclid=IwAR1XQvqAb_XMgN1nvxARynfC88ZYksz6A75bOJK-nICpIwkyz7Rh8l01pKM
Parafia Rzymsko-Katolicka pw św Wojciecha w Czerwieńsku
Parafia Rzymsko-Katolicka pw św Wojciecha w Czerwieńsku
Parafialny Zespół Caritas gotowy do pracy. Zapraszamy na festyn! 🙂