Parafialny facebook

Parafia Rzymsko-Katolicka pw św Wojciecha w Czerwieńsku
Wczoraj dzieci pierwszokomunijne z naszej Parafii udały się na pielgrzymkę do Sanktuarium Matki Bożej Cierpliwie Słuchającej w Rokitnie, gdzie zawierzyły swoje życie Matce Bożej aby Ta wskazywała im drogę do Syna. Dzieci uczestniczyły w Mszy Świętej, a także zwiedziły muzeum i ogrody rokitniańskie. Pamiętajmy o Nich w modlitwie aby wytrwały w wierze. 😇
Parafia Rzymsko-Katolicka pw św Wojciecha w Czerwieńsku
"Będzie z pełnią Ducha, energicznie, trochę tanecznie, z uwielbieniem i mnóstwem radości." 🙂

Koncert zespołu Full of Grace już w najbliższą niedzielę, 22 maja, na Boisku przy Rynku/Placu przy Ratuszu/Prześwicie 😉

Serdecznie zapraszamy! 🙂
Parafia Rzymsko-Katolicka pw św Wojciecha w Czerwieńsku
Już w najbliższą niedzielę, 22 maja, rozpoczynamy Parafialne Misje Ewangelizacyjne. Zachęcamy do zapoznania się z ich dokładnym planem 🙂
Parafia Rzymsko-Katolicka pw św Wojciecha w Czerwieńsku
Piątek trzynastego? Zachęcamy do zapoznania się z krótkim sprawozdaniem i galerią zdjęć z piątkowej pielgrzymki do Łężycy 🙂
V Niedziela Wielkanocna
15 maja 2022

1. Nabożeństwa majowe ku czci Matki Bożej:

* w Czerwieńsku – w niedzielę o godz. 18:30 i w dni powszednie o godz. 17:30

* w Nietkowie – w niedzielę po Mszy św. o godz. 9:00 i w środę o godz. 16:30 oraz w dni powszednie w kościele o godz. 18:00

* w Laskach - pod krzyżem codziennie (oprócz niedzieli i środy) o godz. 19:00

2. W czwartek, 19 maja, po Mszy św. wieczornej w salce przy plebani w Czerwieńsku spotkanie Kręgu Biblijnego.

3. W przyszłą niedzielę, 22 maja, rozpoczynamy Parafialne Misje Ewangelizacyjne. O godz. 16:30 na Placu przy Ratuszu w Czerwieńsku odbędzie się Koncert Ewangelizacyjny zespołu „Full of Grace” – zapraszamy wszystkich, szczególnie młodzież z naszej parafii.

4. Celem Misji jest ożywienie naszej wiary i osobistego doświadczenia Pana Boga oraz danie szansy powrotu do Kościoła tym, których więź z nim osłabła. Aby ten cel osiągnąć wszyscy musimy bardziej się zaangażować, więc prosimy o:

* składanie darów duchowych w postaci: postu, modlitwy np. adoracji i wyrzeczeń. Można je zapisać w Księdze, która jest przy wyjściu z kościoła

* mówmy o Misjach i zachęcajmy do nich naszych domowników, sąsiadów i znajomych, wręczajmy im ulotki o Misjach. Niech każdy zaprosi na nie przynajmniej jedną osobę.

* prosimy, aby w miarę możliwości na Misje św. udekorować domy poprzez wywieszenie flagi maryjnej: biało-niebieskiej i papieskiej: żółto-białej. Flagi do nabycia w sklepie u p. Motylicy w Nietkowie.

5. Na zakończenie Misji w niedzielę, 29 maja, w święto Wniebowstąpienia Pana Jezusa – odpust w Nietkowie. Po południu w godz. 16:30 – 18:30 w parku w Nietkowie odbędzie się koncert z poczęstunkiem na słodko. Prosimy chętne osoby z Nietkowa i Lasek o upieczenia ciasta. Należy je przynieść do Domu Kultury w sobotę, 28 maja, w godz. 17:00-18:00 lub w niedzielę, 29 maja, w godz. 8:00-10:00. Chęć upieczenia ciasta można zgłaszać:

– w Laskach: p. Monice Malinowskiej i p. Magdzie Bogdanowicz

– w Nietkowie: p. sołtysowej, p. Halinie Bryndza i p. Eli Śliwińskiej

6. Do sakramentu małżeństwa zamierzają przystąpić:

* Magdalena Drupka zam. w Czerwieńsku i Łukasz Rybski zam. w Sudoł

* Kamila Korzeniewska zam. w Czerwieńsku i Radosław Kępa z par. Białków.

7. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, do nabycia Niedziela i Gość Niedzielny.
Parafia Rzymsko-Katolicka pw św Wojciecha w Czerwieńsku
Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego w naszej parafii.

Czerwieńsk:
* 10:30 - Msza Święta