Parafialny facebook

Nasz Parafialny Zespół Caritas ma już swoją oficjalną siedzibę 🙂
Parafia Rzymsko-Katolicka pw św Wojciecha w Czerwieńsku
16 października 1978 roku kardynał protodiakon Pericle Felici ogłosił wybór kardynała Karola Wojtyły na Papieża.
Zachęcamy do zapoznania się z materiałami dotyczącymi wyboru Karola Wojtyły przygotowanymi przez Centrum Myśli Jana Pawła II -https://biogram.jp2online.pl/jan-pawel-ii/
Parafia Rzymsko-Katolicka pw św Wojciecha w Czerwieńsku
"Nie bójcie się dawać świadectwa."
Na IX Pielgrzymce Mężczyzn do Kolebki Chrześcijaństwa i Polskości w Międzyrzeczu nie zabrakło delegacji z naszej parafii 🙂
XXVI Niedziela Zwykła
Czerwieńsk/Nietków, 26 września 2021 rok

1. W ubiegłą niedzielą podczas zbiórki na Parafialny Fundusz Remontowy zebraliśmy 2053 zł w Czerwieńsku oraz 1219 zł w Nietkowie. Bóg zapłać za złożone ofiary.
2. Dzisiaj odbywa się liczenie wiernych uczestniczących we Mszy Świętej i przystępujących do Komunii Świętej.
3. W tym tygodniu obchodzimy wspomnienia:
poniedziałek – św. Wincenty a Paulo, prezbiter
wtorek - św. Wacław, męczennik
środa – św. Archaniołowie Michał, Gabriel i Rafał
czwartek – św. Hieronim, prezbiter i doktora Kościoła
4. We wtorek, 28 września, po wieczornej Mszy Świętej w Czerwieńsku na salce przy plebani próba śpiewu Akatystu ku czci Matki Bożej. Zapraszamy wszystkie osoby, które chcą się włączyć w śpiew.
5. W czwartek, 30 września, po Mszy Świętej wieczornej w Czerwieńsku odbędzie się spotkanie Kręgu Biblijnego. Zapraszamy wszystkich chętnych do poznawania Pisma Świętego.
6. W tym tygodniu obchodzimy pierwszy piątek miesiąca. Od 9:30 odwiedziny chorych w domach z sakramentami św. Okazja do spowiedzi:
– w Czerwieńsku od godz. 17:30
– w Nietkowie od godz. 17:00 (w trakcie nabożeństwa różańcowego)
7. W piątek, 1 października, rozpoczęcie nabożeństw różańcowych. Wspólny różaniec:
– w Czerwieńsku w dni powszednie o godz. 18:00, w niedzielę o godz. 18:30
– w Nietkowie w piątek o godz. 17:00, w niedzielę o godz. 8:30
8. W sobotę, 2 października, pielgrzymka Żywego Różańca do Rokitna. Autokar wyruszy z Lasek o godzinie 7:50, z Nietkowa o godzinie 8:05 i Czerwieńska (za plebanią) o godzinie 8:20
9. Młodzież, która chciałaby włączyć się w spotkania oazowe zapraszamy na pierwsze po wakacjach spotkanie, które odbędzie się w sobotę po wieczornej Mszy na salce przy plebanii. Rodzice zachęćcie swoich młodych domowników do aktywnego włączenia się w parafialne grupy formacyjne.
10. W kaplicy Najświętszego Serca Pana Jezusa w dni powszednie trwa adoracja Najświętszego Sakramentu, od 9:00 do 17:30. Zachęcamy do nawiedzenia kościoła nawet na krótką chwilę i osobistej modlitwy.
11. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, do nabycia Niedziela i Gość Niedzielny.
XIX Niedziela Zwykła
Czerwieńsk, 08 sierpnia 2021 rok
1. W ubiegłą niedzielę w zbiórce do puszek na pomoc dla poszkodowanych w powodziach i nawałnicach zebrano w naszej parafii kwotę: 2496 zł. Bóg zapłać wszystkim Ofiarodawcom.
2. W piątek, 13 sierpnia, kolejna piesza pielgrzymka do Łężycy. Zbiórka chętnych o godz. 17:15 obok plebani w Czerwieńsku. W Łężycy o godz. 19:00 Msza, a po niej nabożeństwo fatimskie. Zachęcamy do udziału.
3. W sobotę, 14 sierpnia, w Nietkowie odbędą się Dożynki Gminne. Rozpoczną się Mszą św. o godz. 13:30 w kościele w Nietkowie w intencji dziękczynnej za rolników i tegoroczne plony. Po Mszy św. nastąpi przemarsz korowodu dożynkowego do parku.
4. W przyszłą niedzielę Uroczystość Wniebowzięcia NMP, po Mszy św. błogosławieństwo ziół i kwiatów. Taca z uroczystości przeznaczona jest na wsparcie ubogich parafii naszej diecezji.
5. W przyszłą niedzielę po Mszach św. zbiórka do puszek na Parafialny Fundusz Remontowy.
6. W kaplicy Najświętszego Serca Pana Jezusa w dni powszednie trwa adoracja Najświętszego Sakramentu, od godz. 9:00-17:30. Zachęcamy do nawiedzenia kościoła i modlitwę osobistą nawet na krótką chwilę.
7. Instytut Filozoficzno-Teologiczny im. Edyty Stein w Zielonej Górze prowadzi nabór na studia magisterskie z teologii katolickiej w trybie popołudniowym (wykłady od poniedziałku do czwartku) dla osób świeckich i zakonnych posiadających egzamin maturalny. Studia są bezpłatne. Istnieje też możliwość wyboru indywidualnych ścieżek tematycznych w trybie wolnego słuchacza.
8. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, do nabycia Niedziela i Gość Niedzielny.