Parafialny facebook

Parafia Rzymsko-Katolicka pw św Wojciecha w Czerwieńsku
Za nami trzecie spotkanie trwającego w naszej parafii Kursu Alpha, uczestniczy w nim ponad 40 osób. Każde spotkanie składa się z trzech części: wspólny posiłek, katecheza i dzielenie się w grupach. Kilka zdjęć z wczorajszego spotkania:
Parafia Rzymsko-Katolicka pw św Wojciecha w Czerwieńsku
Już w najbliższą sobotę w naszym kościele parafialnym odbędzie się Wieczór Uwielbienia.
✝️🦁🌄😇
Wychwalajmy razem Naszego Pana, który pokonał śmierć! 🔥✨😇
Parafia Rzymsko-Katolicka pw św Wojciecha w Czerwieńsku
W środę 3 kwietnia rozpoczął się w naszej parafii Kurs Alpha - to cykl spotkań prowadzący do poznania i przypomnienia podstawowych prawd wiary chrześcijańskiej podanych w ciekawej i dynamicznej formie (wspólny posiłek, katecheza i rozmowa w małej grupie). Frekwencja zaskoczyła bo Kurs zgromadził 53 osoby. To świadczy o tym, że wielu z na nosi pragnienie wchodzenia w głąb orędzia Ewangelii. Spotkania odbywają się raz w tygodniu w Zespole Szkół w Czerwieńsku.
Parafia Rzymsko-Katolicka pw św Wojciecha w Czerwieńsku
Gorąco pragnąłem spożyć Paschę z wami, zanim będę cierpiał. (Łk 22, 15)

Już jutro Mszą Wieczerzy Pańskiej rozpoczniemy święty czas Triduum Paschalnego, podczas którego będziemy celebrować Tajemnicę Odkupienia jakie dokonało się przez mękę, śmierć i zmartwychwstanie Pana Naszego Jezusa Chrystusa.

Pan Jezus skoro przyszedł mimo drzwi zamkniętych to i przenikanie nawet nie umyte okna. Daj sobie czas na spotkanie się z Nim.

Na poniższych grafikach znajdują się informacje o godzinach liturgii dni Paschalnych i święconce.
Parafia Rzymsko-Katolicka pw św Wojciecha w Czerwieńsku
W miniony piątek, 15 grudnia, odbyła się XXX Wigilia dla Osób Starszych i Samotnych.
Z tego miejsca składamy serdecznie podziękowania wszystkim, bez których pomocy, jej organizacja byłaby niemożliwa. Parafialnemu Zespołowi Caritas, darczyńcom, wolontariuszom z Czerwieńska i Zielonej Góry, uczniom Szkoła Podstawowa im. Zofii i Stanisława Wróblewskich w Nietkowie za piękne jasełka oraz wszystkim, którzy upiekli pyszne ciasta.