Wspieram parafię - wirtualna taca

WSTĘP

Wszyscy znaleźliśmy się i żyjemy w czasie epidemii. To dla nas wszystkich sytuacja, w której nie znajdowaliśmy się od dziesiątek lat. To bardzo trudna sytuacja i dla wielu parafian sytuacja bardzo ciężka. Mówicie nam duszpasterzom, że nie spodziewaliście się nigdy takiej sytuacji. Sytuacji, w której nie będziecie mogli przyjść na Msze świętą do kościoła. Chyba, że w sytuacji wojny, ale jej przecież nie ma. Do tej pory było inaczej. Gromadziliśmy się, spotykaliśmy się na liturgii i innych wydarzeniach religijnych. Świętowaliśmy ramię w ramię/

OPIS PROJEKTU

To, że nie możemy się gromadzić wcale nie oznacza, że nie możemy Wam posługiwać. Robimy to każdego dnia i jest nam bardzo trudno mówić, że do kościoła może wejść tylko pięć osób. Ale to, że nie możemy się gromadzić w murach wcale nie oznacza, że nie możemy tego robić inaczej. Zgodnie z zaleceniami musicie zostać w domach, ale możecie korzystać chwilowo z transmisji Mszy Świętych w TV lub internecie. Wiemy, jak trudno przeżywa się w ten sposób wydarzenia religijne, a zwłaszcza w okresie Świąt Wielkiej Nocy.

Niestety na chwilę obecną liturgia we wnętrzu kościoła dokonuje się przy pustych ławkach:

 

Ufawmy, że już w niedługim czasie wszystko wróci do stanu sprzed epidemii!

W każdej chwili możecie wejść do naszego kościoła wirtualnie klikając w poniższy link.

https://parafiaczerwiensk.pl/wirtualny-spacer/

 

Możecie też uczestniczyć w wydarzeniach Kościoła w czasie rzeczywistym przez internet

https://parafiaczerwiensk.pl/msza-swieta-z-kosciola-parafialnego-w-czerwiensku/

https://parafiaczerwiensk.pl/vatican-media-live-z-watykanu-na-zywo/

W obliczu Świąt Wielkiej Nocy udział w tych wydarzeniach jest dla wielu parafian szczególnie ważny.

CEL

Niestety ta sytuacja nie pozwala zatrzymać wydatków związanych z utrzymaniem parafii.

Każdy kościół parafialny ponosi takie koszty. – prąd, ogrzewanie (na gaz), woda, ścieki, wywóz odpadów, utrzymanie kościoła w czystości, ubezpieczenia obu kościołów, remonty, funkcjonowanie domu parafialnego.

Same rachunki to około 7 tyś. zł miesięcznie.

 

Bez pomocy wiernych, nie będzie to możliwe.

Jest to dobrowolna ofiara, ale bez niej będzie nam na prawdę trudno.

Dziękujemy z góry za waszą wyrozumiałość i pomoc!!!