Caritas parafialny Czerwieńsk

Parafialny Zespół Caritas został powołany we wrześniu 2014 roku. Aktualnie stanowi on grupę 20 wolontariuszy, którzy swoją troską obejmują ponad 50 osób chorych i wiele osób samotnych pozostających w domach. Stanowimy grupę osób bezpośrednio zaangażowanych w działalność charytatywną w parafii. Naszym zadaniem jest m.in. realizowanie i koordynowanie, w miarę możliwości i środków, inicjatyw i zadań stawianych przez Caritas Diecezji Zielonogórsko-Gorzowskiej oraz zadań pojawiających się w społeczności parafialnej. Troszczymy się także o rodziny wielodzietne oraz o osoby w trudnej sytuacji życiowej. Staramy się pomagać nie tylko w sposób rzeczowy, ale również zapewniamy naszym podopiecznym wsparcie duchowe, pomoc psychologiczną, prawną i finansową.

Jeśli potrzebujesz pomocy zgłoś się do nas!
tel. Marta Duśko 697 653 533

Jeśli chcesz przekazać darowiznę, która pozwoli nam dotrzeć do większej liczby potrzebujących wpłać dowolną kwotę na poniższe konto: BGŻ/O Zielona Góra 56 2030 0045 1110 0000 0398 9580.

We wrześniu 2021 otworzyliśmy Punkt Pomocy Charytatywnej, który jest zlokalizowany w Wiejskim Domu Kultury w Nietkowie (ul. Kościuszki, Nietków, obok kościoła). Każda osoba potrzebująca może otrzymać  w nim wsparcie w postaci odzieży – głównie używanej ale też i nowej. Dodatkowo, w miarę możliwości osobom potrzebującym możemy przekazać również pościel, obrusy, ręczniki, firanki i in. Posiadamy dużo zabawek i ubranka niemowlęce.

Punkt Pomocy Charytatywnej jest czynny we wtorki i w środy w godzinach 16.00- 18.00 (lub w innym terminie po uzgodnieniu telefonicznym).

Parafialny Zespół Caritas prowadzi również wypożyczalnię sprzętu rehabilitacyjnego, z której korzystają zgłaszający się do nas chorzy. Wśród sprzętów wymienić można: krzesła do mycia, podest do wanny, toaletę przenośną, chodziki, wózki rehabilitacyjne, łóżka rehabilitacyjne, wózek dziecięcy, materace przeciwodleżynowe.

Informacji na temat wypożyczenia sprzętów rehabilitacyjnych oraz działania Punktu Pomocy Charytatywnej udziela Pani Maria Wojciechowska pod numerem telefonu: 796 737 984 lub 516 185 397.

Spotkania Parafialnego Zespołu Caritas odbywają się w drugą środę miesiąca po Mszy wieczornej w Wiejskim Domu Kultury w Nietkowie. Zapraszamy serdecznie do włączenia się w nasze działania.