6-7 marca br. w Wyższym Seminarium Duchownym w Paradyżu odbyła się XXVII Edycja Ogólnopolskiego Konkursu Biblijnego dla Ministrantów i Lektorów, organizowanego przez Zielonogórsko-Gorzowskie Wyższe Seminarium Duchowne w Paradyżu i Katolickie Stowarzyszenie uBIBLIJNIEni.pl. W tym roku obowiązującym materiałem była Księga Jozuego oraz Dzieje Apostolskie wraz ze wstępami i przypisami. Naszą parafię reprezentowali w kategorii grupowej Bartłomiej Śliwiński, Paweł Karbownik i Marcel Janicki.
Eliminacje składały się z dwóch części. Pierwsza była to część pisemna, do której podchodził każdy indywidualnie, a po uzyskaniu odpowiedniej liczby punktów, już jako drużyna odpowiadano na pytania komisji konkursowej. Reprezentanci naszej parafii zajęli trzecie miejsce w finale diecezjalnym. Był to pierwszy konkurs biblijny w jakim startowali, ale na pewno nie ostatni.
Więcej można przeczytać na stronie Aspektów