1. Dzisiaj 3 niedziela Wielkiego Postu, porządek Mszy św. jak w każdą niedzielę. Msze św. w dni powszednie w Czerwieńsku codziennie o 18.30.
  2. Dziś trzecia niedziela miesiąca. Składamy w parafii ofiary na Fundusz Remontowy. W ubiegłym miesiącu zebraliśmy w Czerwieńsku kwotę 1830,92 PLN a w Nietkowie 1379,00 PLN.  Bóg zapłać za złożone ofiary.
  3. Dziś w Czerwieńsku nabożeństwo Gorzkich Żali o godz. 18.15 z kazaniem pasyjnym. (Taca z Gorzkich Żali przeznaczona na kwiaty do Bożego Grobu) W Nietkowie Gorzkie Żale po niedzielnej porannej Mszy św.
  4. Kancelaria parafialna w tym tygodniu czynna w środę (po Nowennie do M.B. Nieustającej Pomocy do 20.00) i w sobotę od 8.00 do 9.00.
  5. W środę 22.03, po Mszy św.  o godz. 19.10 zapraszamy do L.O. na spotkanie osoby chcące się włączyć w przygotowanie Festynu Parafialnego z okazji zbliżającego się odpustu.
  6. Wezwani przez Ojca Świętego Franciszka pragniemy włączyć się w inicjatywę modlitewną „24 godziny dla Pana”, prowadzoną przed IV Niedzielą Wielkiego Postu. Papież Franciszek tak pisał o tym wydarzeniu w bulli Misericordiae Vultus: „Z przekonaniem na nowo postawmy w centrum sakrament pojednania, ponieważ pozwala nam przekonać się namacalnie o wielkości miłosierdzia. Będzie to dla każdego penitenta źródłem prawdziwego pokoju wewnętrznego.

Odpowiadając na papieskie wezwanie pragniemy w tym czasie szczególnie celebrować sakrament pojednania i pokuty oraz podjąć m. in. następujące intencje:

• o pokój na świecie (Ukraina, Bliski Wschód),
  • za Ojczyznę,
  • o wolność dla prześladowanych chrześcijan,
  • za małżeństwa i rodziny,
  • o nowe powołania do kapłaństwa i życia konsekrowanego,
  • za chorych i cierpiących,
  • za dzieło ewangelizacji w Kościele powszechnym i naszej diecezji.

Czuwanie w naszym dekanacie odbywać się będzie w parafii św. Alberta w piątek 24 marca od godz. 15.00 do 21.00. Zapraszamy.

1. Nabożeństwa Drogi Krzyżowej:
    • Czerwieńsk: w piątek – 16.00 (dla dzieci) i o 18.00 dla młodzieży i dorosłych. Po niej Msza św.
    • Nietków: po Mszy św. w środę
  2. Spotkania grup parafialnych:
    • Scholka parafialna ma spotkanie w piątek po Drodze Krzyżowej.
    • Oaza Dzieci Bożych ma spotkanie w piątek po scholce na plebanii.
    • Oaza Młodzieżowa ma spotkanie w piątek po Mszy św. na plebanii.
    • Zbiórka ministrantów w sobotę o godz. 11.00.
    • Zbiórka kandydatów na ministrantów w sobotę o 10.00.
  3. Informacja dla uczniów drugich klas gimnazjum i ich rodziców. Rozpoczynamy przygotowania do przyjęcia sakramentu bierzmowania. Zapisy na kurs przygotowawczy odbywają się w kancelarii parafialnej i potrwają do końca marca. Prosimy, aby kandydat zgłosił się wraz z rodzicem.
  4. Informujemy, że Parafialny Zespół Caritas prowadzi wypożyczalnię sprzętu rehabilitacyjnego. Więcej szczegółów na parafialnym facebooku.
  5. Od dziś Parafialny Zespół Caritas rozpoczyna akcję rozprowadzania w naszej parafii „Wielkanocnych Świec Caritas”. Dochód ze sprzedaży tych świec przeznaczony będzie na pomoc rodzinom w Aleppo w Syrii. Caritas Polska poprzez Caritas w Syrii chce docelowo przez cały rok pomagać konkretnym rodzinom na ich terenie a nie uchodźcom z Syrii w Europie. Sugerowana ofiara za nabycie naprawdę ładnej świecy to 15,00 PLN
  6. Parafia M.B. Częstochowskiej w Zielonej Górze organizuje kurs przedmałżeński. Kurs rozpocznie się Mszą św. o godz. 18.30 w niedzielę 2 kwietnia i potrwa do Wielkiego Wtorku 11 kwietnia.
  7. Rekolekcje Biblijne w Paradyżu „Wszystko o Biblii”, organizowane przez Katolickie Stowarzyszenie uBIBLINIEni.pl, odbędą się w Paradyżu w dniach 07-09 kwietnia. Szczegółowe informacje znajdują się na stronie internetowej Seminarium Duchownego w Paradyżu oraz na plakacie.
  8. Spotkanie “Kręgu Biblijnego” odbędzie się w piątek 31 marca w sali w liceum (miejsce podaję orientacyjnie, jeszcze ustalimy).
  9. W sobotę 8 kwietnia 2017 roku, w naszej diecezji przeżywać będziemy Światowe Dni Młodzieży na poziomie diecezjalnym. Wydział Duszpasterstwa Dzieci i Młodzieży organizuje w tym dniu Modlitewne Wieczory Młodych, które odbędą się w Świebodzinie. Młodzież chętną do udziału w tym wydarzeniu zapraszamy do zakrystii po bliższe informacje.

Zapraszamy do czytania prasy katolickiej. Do nabycia Niedziela i Gość Niedzielny. Gazety można nabyć w zakrystii. (Cena Niedzieli i Gościa wynosi 5 zł, a Mały Gość Niedzielny 4,50 zł.)