1. Dzisiaj 4 niedziela Wielkiego Postu, porządek Mszy św. jak w każdą niedzielę.
  2. Dziś w Czerwieńsku nabożeństwo Gorzkich Żali o godz. 18.15 z kazaniem pasyjnym. (Taca z Gorzkich Żali przeznaczona na kwiaty do Bożego Grobu) W Nietkowie Gorzkie Żale po niedzielnej porannej Mszy św.
  3. Kancelaria parafialna w tym tygodniu czynna w środę (po Nowennie do M.B. Nieustającej Pomocy do 20.00) i w sobotę od 8.00 do 9.00.
  4. Nabożeństwa Drogi Krzyżowej:
    • Czerwieńsk: w piątek – 16.00 (dla dzieci) i o 18.00 dla młodzieży i dorosłych. Po niej Msza św.
    • Nietków: po Mszy św. w środę
  5. W tym tygodniu przypada pierwsza sobota i niedziela miesiąca.
    • Odwiedziny chorych w Czerwieńsku w sobotę. Pocz. Od godz. 9.00.
    • Odwiedziny chorych na filiach z powodu rekolekcji parafialnych i szkolnych w Wielki Poniedziałek 10 kwietnia.
    • Prosimy zgłaszać osoby chore i w podeszłym wieku, które chciałyby przed świętami skorzystać z sakramentu spowiedzi i Eucharystii bezpośrednio u ks. wikariusza.
  6. Zmiana tajemnic różańcowych:
    • W Czerwieńsku w sobotę po Mszy św. wieczornej
    • W Nietkowie w niedzielę 2 kwietnia po Gorzkich Żalach.
  7. Spotkania grup parafialnych:
    • Scholka parafialna ma spotkanie w piątek po Drodze Krzyżowej.
    • Oaza Dzieci Bożych ma spotkanie w piątek po scholce na plebanii.
    • Oaza Młodzieżowa ma spotkanie w piątek po Mszy św. na plebanii.
    • Krąg Biblijny w piątek 31 marca w sali w liceum.
    • Zbiórka ministrantów w sobotę o godz. 11.00.
    • Zbiórka kandydatów na ministrantów w sobotę o 10.00.
  8. Informacja dla uczniów drugich klas gimnazjum i ich rodziców. Rozpoczynamy przygotowania do przyjęcia sakramentu bierzmowania. Zapisy na kurs przygotowawczy odbywają się w kancelarii parafialnej i potrwają do końca marca. Prosimy, aby kandydat zgłosił się wraz z rodzicem.
  9. Informujemy, że Parafialny Zespół Caritas prowadzi wypożyczalnię sprzętu rehabilitacyjnego. Więcej szczegółów na parafialnym facebooku.
  10. Można nabywać „Wielkanocne Świece Caritas”. Dochód ze sprzedaży tych świec przeznaczony jest na pomoc rodzinom w Aleppo w Syrii. Caritas Polska poprzez Caritas w Syrii chce docelowo przez cały rok pomagać konkretnym rodzinom na ich terenie a nie uchodźcom z Syrii w Europie. Sugerowana ofiara za nabycie naprawdę ładnej świecy to 15,00 PLN
  11. Parafia M.B. Częstochowskiej w Zielonej Górze organizuje kurs przedmałżeński. Kurs rozpocznie się Mszą św. o godz. 18.30 w niedzielę 2 kwietnia i potrwa do Wielkiego Wtorku 11 kwietnia.
  12. Rekolekcje Biblijne w Paradyżu „Wszystko o Biblii”, organizowane przez Katolickie Stowarzyszenie uBIBLINIEni.pl, odbędą się w Paradyżu w dniach 07-09 kwietnia. Szczegółowe informacje znajdują się na stronie internetowej Seminarium Duchownego w Paradyżu oraz na plakacie.
  13. W sobotę 8 kwietnia 2017 roku, w naszej diecezji przeżywać będziemy Światowe Dni Młodzieży na poziomie diecezjalnym. Wydział Duszpasterstwa Dzieci i Młodzieży organizuje w tym dniu Modlitewne Wieczory Młodych, które odbędą się w Świebodzinie. Młodzież chętną do udziału w tym wydarzeniu zapraszamy do zakrystii po bliższe informacje.
  14. Za tydzień rozpoczynamy w naszej parafii rekolekcje wielkopostne. Pierwsza nauka już w sobotę 1 kwietnia podczas Mszy św. wieczornej. W niedzielę nauka rekolekcyjna podczas każdej Mszy św. Pozostałe dni rekolekcyjne według planu podanego na stronie internetowej, parafialnym Facebooku oraz w gablocie parafialnej.
  15. Od poniedziałku 3 kwietnia również rekolekcje dla uczniów naszego liceum i gimnazjum według planu podanego w gablocie, podczas katechezy, na parafialnej stronie internetowej oraz parafialnym Facebooku..

Zapraszamy do czytania prasy katolickiej. Do nabycia Niedziela i Gość Niedzielny. Gazety można nabyć w zakrystii. (Cena Niedzieli i Gościa wynosi 5 zł, a Mały Gość Niedzielny 4,50 zł.)