W tym roku wypadają obchody 50-lecia Ruchu Światło-Życie w naszej diecezji. W naszej parafii świętowały okręgi zielonogórskie. Rozpoczęły się one Mszą świętą o godzinie 16:00 w kościele parafialnym. Przewodniczył jej ks. Jan Pawlak, wieloletni uczestnik i moderator Ruchu. Człowiek, który czerpał z obecności ks. Blachnickiego, z którym wiele go łączyło. O czym możemy posłuchać na naszym kanale YouTube, gdzie zamieszczamy filmy z dzisiejszej uroczystości. Zarówno w kościele, jak i w ogrodach przy plebanii.

Księdzu Pawlakowi przy ołtarzu towarzyszyli księża związani z Oazą w różnym czasie. Jak możemy zobaczyć na zdjęciach dostępnych w Galerii na naszej stronie – całość: Eucharystia i agapa były bardzo uroczyste i dobrze zorganizowane. Za co składamy podziękowania wszystkim tym, którzy to zainicjowali, przygotowali i zrealizowali. Szczególnie dziękujemy naszemu proboszczowi, ks. Darkowi, który włożył w to dzieło wiele czasu i serca.

Dzieci, młodzież i dorośli, którzy z Oazą mieli, mają lub będą mieli (!) do czynienia, będąc wśród siebie, jak zawsze potrafili się zorganizować i widać było, że dobrze czują sie w kościele i wśród siebie, również poza budynkiem kościoła.

Agapa – czas, w którym można było odświeżyć stare znajomości, przypomnieć sobie wspólne przeżycia i tak ogólnie – spotkać się, zawsze jest ważnym czasem. Bo zawsze ważnym czasem jest ten, który poświęcamy drugiemu człowiekowi. A jeśli ten człowiek jest jakoś z nami związany – to tym bardziej warto to pielęgnować.

Przy świetnej pogodzie, w otoczeniu ludzi, z którymi się utożsamiamy, podczas atrakcji dla maluchów, wspólnym posiłku rozmowy, żywo przebiegały. Wracały wspomnienia. Odżywały dawne znajomości. Był czas na zabawę i posiłek. Kiełbasa, sałatki, ciasta, które przynieśli parafianie i torty jubileuszowe, które wszystkim uczestnikom kroili ks. Jan i ks. Eugeniusz, to wszystko jest ważne i umacnia uczestników również tego, jakże ważnego Ruchu oazowego.

Zapraszamy do Galerii

Poniżej można wysłuchać kazanie ks. Jana Pawlaka wygłoszonego podczas Mszy św. A na naszym kanale YouTube znajdziemy szerszą relację z dzisiejszego jubileuszu