Przed wieczorną Mszą świętą wszyscy ci, którzy mieli czas, możliwości i chęci przybyli do kościoła parafialnego w Czerwieńsku aby podczas nabożeństwa Akatystu wyśpiewać Maryi to wszystko, co każdy nosi w swoim sercu.

Dzięki zaangażowaniu parafialnego chóru Adalbertus i jego dyrygenta, Pana Adama Łuszczaka, którzy włożyli bardzo dużo pracy i podjęli wysiłek poświęcenia czasu i oddania Bogu talentów, które otrzymali – nabożeństwo to mogło wybrzmieć poważnie i ze swoistą „dostojnością”, która jest specyficzna dla Akatystu. Jak możemy przekonać się zaglądając do Galerii na naszej stronie internetowej, na parafialny Facebook i YouTube – są w naszej parafii ludzie, którym jeszcze się chce.

Półmrok kościoła, zapach woskowych świec, piękne teksty, wielu obecnych – to wszystko powoduje budowanie wspólnoty i świadczy o przynależności do tego samego Kościoła stworzonego i prowadzonego przez Jezusa.

Jeszcze raz dziękujemy księżom, którzy byli na tym nabożeństwie, ks. Tomaszowi, który dzisiaj to nabożeństwo rozpoczął i zakończył. Dziękujemy Panu Adamowi i członkiniom chóru oraz wszystkim przybyłym z każdej miejscowości naszej parafii i tych, którzy przybyli spoza parafii.

Galeria

Jeśli chcesz w zaciszu własnego domu jeszcze raz pomodlić się tym nabożeństwem zapraszam na nasz kanał YouTube