Dzisiaj w kościele w Nietkowie miało miejsce kolejne Nabożeństwo Akatyst do Matki Bożej. Cieszy, że główne głosy prowadzącego śpiew chóru stanowiły osoby z całej parafii. Jest to budujące, że potrafimy i chcemy robić coś dobrego wspólnie. Trochę szkoda, że uczestników śpiewu w ławkach kościelnych nie było za dużo – ale jeśli ten śpiew wejdzie do stałego kalendarza – to za rok spodziewamy się tłumów w kościele. Podczas śpiewu Akatystu osoby uczestniczące w nabożeństwie mogły podejść do ołtarza, gdzie ustawione było naczynie z rozżarzonym węglem i sypiąc kadzidło – zanieść swoje modlitwy w symbolu miłej Bogu woni – przed tron Boga w niebie.

Zapraszamy parafian z Czerwieńska i każdej innej miejscowości, na jutrzejszy (10.10.2021) śpiew Akatystu do kościoła w Czerwieńsku na godzinę 18:15

Galeria