Dzisiejsze świętowanie, jak każde inne, można było przeżyć według własnych pragnień i możliwości. My dzisiaj zdecydowaliśmy się na wyjazd do Babimostu. Dlaczego tam? Powodów było kilka: proboszczem jest tam ks. Andrzej Piela pochodzący z Czerwieńska. Jest tam Sanktuarium Maryjne, w którym wcześniej nie byliśmy. Ale głównym powodem było zainstalowanie w tworzącym się ogrodzie przy kościele Dróżek Maryi, których głównym elementem są ikony Maryjne. Autorką jednej z ikon jest nasza parafianka – Lucyna Majorczyk, dlatego postanowiliśmy być przy niej tego dnia. Ale też zachęcić innych naszych parafian do nawiedzenia tego Sanktuarium i poświęcenia chwili na złapanie oddechu przy jednej z ikon w ogrodzie.

Zdjęcia z tego ogrodu znajdziemy w Galerii. Zapraszamy do ich obejrzenia. Ale przede wszystkim – zapraszamy do nawiedzenia ogrodu przy kościele św. Wawrzyńca w Babimoście. Rzadko się zdarza, żeby ikony lub obrazy wisiały w przestrzeni otwartej. A do tego pobyt tam jest darmowy.

Galeria

Jeśli chcesz przejść tymi dróżkami wirtualnie zapraszamy do Czytelni. Tam mamy zdjęcia, opisy i autorów poszczególnych stacji. Ale zdecydowania polecam wyjazd do Babimostu, aby w ciszy kontemplować tajemnice wcielenia, życia i dróg, którymi szła Maryja i Jezus.

Czytaj o Dróżkach