Żeby procesja Bożego Ciała, która przemieszcza się z kościoła pomiędzy czterema ołtarzami, mogła się odbyć, ktoś te ołtarze musi przygotować.

W tym roku, w Czerwieńsku trasa procesji była lekko zmieniona, ze względu na organizowany parafialny festyn z okazji XXX-lecia kapłaństwa ks. Dariusza Orłowskiego, to ołtarze przygotowywały w zasadzie te same grupy, wzorem lat ubiegłych.

I tak pierwszy ołtarz, który w tym roku był na budynku Przychodni przy ul. Zielonogórskiej przygotowywali wspólnie mieszkańcy Wysokiego i Dobrzęcina.

II ołtarz, w tym roku budowany był na ul. Strzeleckiej na bramie domu P. Potockiej. Tu angażowała się nasza młodzież.

III ołtarz, tradycyjnie, na wejściu do Szkoły Podstawowej przy ul. Granicznej. I, również tradycyjnie, wykonaniem zajmował się Żywy Różaniec

IV ołtarz – na bramie p. Barańczuków przy ul. Granicznej. Tym zajmowali się żołnierze i kolejarze z ich rodzinami.

Zapraszam do Galerii, gdzie możemy zobaczyć zwykłych „bohaterów” zaangażowanych w te dzieła.