Październik zwany jest miesiącem Maryjnym. I w tym miesiącu po raz ostatni w każdym roku wypada czas czuwań fatimskich na pamiątkę objawień Maryi w Fatimie. Jak przez wszystkie miesiące od maja do dzisiaj – z parafii św. Wojciecha w Czerwieńsku wyruszyła grupa pielgrzymów. Wyruszyliśmy, aby oddać cześć Maryi, wspólnie się pomodlić, porozmawiać i utrzymywać relacje – takie zwykłe, ludzkie… Wśród pątników były osoby z Czerwieńska, Nietkowa, Lasek, Przylepu i Łężycy. Tak się złożyło, że dzisiaj nie szedł z nami żaden kapłan, ale w drodze udało nam się połączyć z ks. Dariuszem Orłowskim, z którym chwilę porozmawialiśmy, który nam pobłogosławił. My również otaczamy go modlitwą na czas dni skupienia, w których uczestniczy. I chociaż może nie szło nas bardzo wielu, to był to czas budowania. Udało nam się wspólnie pośpiewać pieśni (chociaż nie z każdą pieśnią udało nam się uporać najlepiej), odmówić Różaniec i porozmawiać.

Po dotarciu do kościoła w Łężycy okazało się, że kościół jest prawie pełny, co nas pozytywnie zaskoczyło. Tradycyjnie już, po Mszy świętej, której przewodniczył ks. Zygmunt Zimnawoda, wokół kościoła przeszła procesja z figurką Maryi, a po niej zeszliśmy na zapowiadaną agapę, która miała miejsce w podziemiach kościoła. I tu czekała nas kolejna niespodzianka – pomieszczenia zostały pięknie przygotowane, stoły zastawione, a leczo i ciasta – dopełniły pozytywnego wrażenia. Na to wszystko, ks. proboszcz uroczyście dokonał otwarcia kapsuły, która w 1987 roku została wmurowana w kamień węgielny pod tę świątynię.

Tych, którzy byli i tych, którzy nie byli zapraszam do obejrzenia filmiku upamiętniającego ten moment i może osobistych wspomnień. Wszak kościół ten przez wiele lat był kościołem filialnym naszej parafii, czyli częścią nas.

Galeria