Piątkowe popołudnie i wieczór. Można je przeżyć na różne sposoby. Jednym z nich, na który zdecydowała się duża grupa parafian, była Msza św. i nabożeństwo Drogi Krzyżowej. W tym roku wybraliśmy przejście tej drogi nie ulicami miasta, ale – łącząc całą parafię – z Czerwieńska do Nietkowa. Opierając się na tekstach abp. Rysia, mogliśmy dzięki zaangażowaniu 14. osób czytających poszczególne rozważania skupić się na Męce Pańskiej. Dojrzałość parafian widoczna była szczególnie w chęci zaangażowania w niesienie krzyża, pochodni i nagłośnienia. Skupienie na rozważaniach, modlitwa i śpiew – to wszystko dawało poczucie jedności z Tym, dla Którego poszliśmy w tę drogę.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom, porządkowym, prowadzącym śpiewy, księdzu Proboszczowi oraz Policji, która do zapewnienia nam bezpiecznego przejścia zadysponowała dwa radiowozy. Dziękujemy Bartkowi za dodatkowe zdjęcia, które uzupełniają fotogalerię.

Niech te przeżycia pomagają nam budować wiarę otwartą i odważną. Szczególnie w jej zewnętrznym świadectwie. Mamy nadzieją, że również w tych, którzy nie poszli, poprzez świadectwo idących, poczują potrzebę swojej przemiany i otwarcia na łaskę Boga.

Galeria