1. Dzisiaj  I Niedziela Adwentu – adoracja Najświętszego Sakramentu 15 minut przed każdą Mszą św.. Rozpoczynamy nowy rok liturgiczny pod hasłem: „Wielka Tajemnica Wiary”. Po Mszy św. o godz. 19.00 zapraszamy na ostatnią w tym roku katechezę dla dorosłych. Spróbujemy przybliżyć się do nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia. Temat katechezy: “W żłobie leży – tylko po co”?

2. Od dzisiejszej, pierwszej niedzieli Adwentu Parafialny Zespół Caritas, ministranci, kościelni prowadzą dystrybucję świec Caritas, kalendarzy diecezjalnych, kalendarzy z myślą na każdy dzień, zniczy świątecznych i opłatków. Zachęcamy do nabywania tych rzeczy, a przez to wspieranie działań parafii i Diecezji. /Kalendarze: jednostronicowy 2 zł; wielostronicowy 5 zł. Świece: duża 13 zł; mała: 6 zł. Kalendarz z myślą: 25 zł. Opłatek: ofiara dowolna./ Pani Wanda rozprowadza tanie i ładne kartki świąteczne.

3. Zapraszamy na RORATY: dla dzieci w poniedziałek, środę o godz. 17.00; dla dorosłych we wtorek i czwartek o 6.00 rano, od poniedziałku do piątku w adwencie Msza św. o 17.00. W sobotę o 18.30. Prosimy o własnoręczne wykonanie lampionów. Najpiękniejsze zostaną nagrodzone na ostatnich roratach.

4. Przypominamy o zmianie godzin urzędowania kancelarii parafialnej w adwencie. Do biura zapraszamy  we wtorek po Mszy św. wieczornej i w piątek po Mszy św. wieczornej od 18.00 do 19.00. Zachęcamy do uczestniczenia w wieczornej Mszy św. a następnie załatwiania spraw w biurze.

5. W tym tygodniu pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Modlitwa przed Najświętszym Sakramentem w intencji powołań w czwartek o godz. 18.00. W piątek w Nietkowie o godz. 16.30 okazja do spowiedzi św. i Msza św. z nabożeństwem do Serca Pana Jezusa.

6. Odwiedziny chorych z posługą sakramentalną w sobotę od godz. 9.00. Dziękujemy wolontariuszom za przygotowanie upominków dla chorych.

7. Rekolekcje Biblijne pod hasłem “Spotkanie Jezusa ze św. Piotrem” odbędą się w naszej parafii w terminie 6-8 grudnia. Do uczestnictwa zapraszamy wszystkich Parafian. Można także zaprosić osoby spoza parafii. Koszt rekolekcji 30 zł. Zapisy i wpłaty u p. Lesławy Galik lub w zakrystii. Dzisiaj ostatni dzień zapisów. Rekolekcje poprowadzi Ks. Łukasz

8. W niedzielę uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Podczas Mszy św. o godz. 10.30 i 13.30 poświęcenie medalików dla dzieci przygotowujących się do I komunii świętej i po Mszy św. spotkanie z rodzicami.

9. Za tydzień druga niedziela miesiąca. Zbiórka na Dzieła Miłosierdzia prowadzone przez Caritas Parafialną. W ubiegłym miesiącu zebraliśmy do puszek 534,59 zł, a w kopertach 330 zł. Za ofiary składamy serdeczne „Bóg zapłać”.

10. Również za tydzień w II Niedzielę Adwentu, z inicjatywy Konferencji Episkopatu Polski jest obchodzony Dzień Modlitwy i Pomocy Materialnej Kościołowi na Wschodzie. Możemy włączyć się w to ważne dzieło, składając ofiary do puszek w ramach zbiórki prowadzonej dzisiaj przed kościołami i kaplicami w całej Polsce.

11. 13 grudnia odbędzie się 28 wigilia dla osób starszych i samotnych. Zwracamy się z prośbą o zgłaszanie osób starszych i samotnych do księży bądź Pań: Bożeny Kapeli (w Czerwieńsku) lub Eli Śliwińskiej (w Nietkowie). Prosimy podawać imię i nazwisko, adres zamieszkania i numer telefonu zgłaszanej osoby.

12. W tym roku nie będzie rekolekcji adwentowych. Natomiast odbędzie się Triduum modlitewne przed wiosennymi misjami świętymi od trzeciej niedzieli adwentu 15 grudnia do wtorku 17 grudnia wg porządku rekolekcyjnego. Spowiedź przed Świętami. Czerwieńsk: 16, 17, 18 grudnia po Mszy św. o godz. 17.00 do skutku oraz 19 grudnia od godz. 17-tej. Nietków: 19 grudnia od godz. 16-tej. Spowiedź ostatniej szansy 23 grudnia po Mszy św. o godz. 17-tej do ostatniego penitenta.

13. Ogłoszenia Katolickiego Stowarzyszenia uBIBLIJNIEni.pl:

• W najbliższą niedzielę 8 grudnia będziemy mieli możliwość wsparcia chrześcijan
    i sierocińca z Betlejem przez zakup dewocjonaliów z miasta narodzin Pana Jezusa. Stoisko z pamiątkami będzie otwarte tylko po trzech Mszach, o 9.00, 10.30 i 12.00.

• 15 grudnia w niedzielę po Mszy św. o godz. 10.30 odbędzie się spotkanie dla rodziców i dzieci na temat obozu biblijnego organizowanego w lipcu 2020 r. Zapraszamy serdecznie.

1. Gdy osoba, którą kochasz utraciła wiarę, pomóż jej. Zapraszamy serdecznie na wieczór modlitwy wstawienniczej z Niepokalaną Maryją organizowany przez diecezjalną grupę modlitewną św. Ojca Pio w Zielonej Górze. Wieczór modlitwy odbędzie się w wigilię Niepokalanego Poczęcia NMP 7 grudnia o godz. 18.30 w parafii św. Brata Alberta w Zielonej Górze.

2. Zapraszamy do czytania prasy katolickiej. Po Mszy do nabycia „Niedziela” i „Gość Niedzielny” i „Mały Gość Niedzielny”.