1. Dzisiaj I Niedziela Adwentu – niedziela adoracyjna. Rozpoczął się  nowy rok liturgiczny pod hasłem: „W mocy Bożego Ducha”.  Po Mszy św. o godz. 19.00 katecheza dla dorosłych, spotkanie dla starszej grupy kandydatów do bierzmowania oraz rodziców dzieci pierwszokomunijnych.
  2. Od dzisiejszej, pierwszej niedzieli Adwentu Parafialny Zespół Caritas i ministranci prowadzą dystrybucję  świec  Caritas, kalendarzy, zniczy i opłatków. Zachęcamy do nabywania tych rzeczy a przez to wspieranie działań parafii i Diecezji. Bardzo dziękujemy za wszelka formę pomocy. /Kalendarze: jednostronicowy 2 zł; wielostronicowy 5 zł. Świece: duża 13zł; mała: 6 zł./
  3. Zapraszamy na RORATY: dla dzieci w poniedziałek, środę o godz. 17.00; dla dorosłych w pozostałe dni o 17.00 z krótkim kazaniem. Prosimy o własnoręczne wykonanie lampionów. Najpiękniejsze zostaną nagrodzone na ostatnich roratach.
  4. Porządek Mszy świętych:
  • Czerwieńsk: w tygodniu od poniedziałku do piątku  o 17.00, w sobotę o 18.30,w niedzielę o 7.30 (godzinki 7.10), 10.30 12.00 i 19.00
  • Nietków: w środę o 17.00, w I piątek o 17.00 /spowiedź 16.30/ w niedzielę o 9.00 i 13.30.
  1. Przypominamy o zmianie godzin i dni urzędowania kancelarii parafialnej. Do biura zapraszamy  we wtorek po Mszy św. wieczornej i w piątek po Mszy św. wieczornej. Zachęcamy do uczestniczenia w wieczornej Mszy św. a następnie załatwiania spraw w biurze.
  2. W tym tygodniu pierwszy czwartek i piątek miesiąca. Modlitwa przed Najświętszym Sakramentem w intencji powołań w czwartek o godz. 18.00. Po Mszy św. konferencja biblijna na temat stworzenia i początków świata, na którą zapraszamy wszystkich zainteresowanych. W piątek w Nietkowie o godz. 16.30 okazja do spowiedzi św. i Msza św. z nabożeństwem do Serca Pana Jezusa.
  3. W piątek po Mszy św. wieczornej zapraszamy na spotkanie organizacyjne w sprawie pielgrzymki do Gruzji, która odbędzie się w terminie 27.09.- 4.10.2019. Wszystkie szczegóły zamieszczone są na stronie parafialnej i facebookowej oraz w gablocie.
  4. W sobotę uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Podczas Mszy św. wieczornej poświęcenie książeczek i medalików dla dzieci przygotowujących się do I komunii świętej. Poświęcenie medalików i książeczek w Nietkowie w niedzielę podczas Mszy św. o godz. 13.30.
  5. W sobotę w salce przy plebanii odbędą się spotkania oazy: grupa młodsza – godz.17:00; grupa starsza – po Mszy św. wieczornej. Wszystkich chętnych serdecznie zapraszamy.
  6. W przyszłą niedzielę zbiórka do puszek na pomoc Kościołowi katolickiemu na Wschodzie.
  7. Za tydzień druga niedziela miesiąca. Zbiórka na Dzieła Miłosierdzia prowadzone przez Caritas Parafialną. W ubiegłym miesiącu zebraliśmy do puszek 533,96 zł, a w kopertach 440 zł. Za ofiary składamy serdeczne „Bóg zapłać”.
  8. 13 grudnia odbędzie się 27. wigilia dla osób starszych i samotnych, na którą zaproszonych zostanie około 120 osób. Chcemy ich serdecznie ugościć, dlatego zwracamy się do parafian z prośbą o upieczenie ciast i dostarczenie ich w czwartek 13 grudnia do godziny 16 do Miejskiego Domu Kultury w Czerwieńsku.
  9. Jezus Chrystus uczy nas miłości bliźniego jak siebie samego. Każdy z nas powinien być szczególnie wyczulony i uwrażliwiony na cudzy ból, cierpienie, nędzę, problemy. Dlatego w tym szczególnym okresie zachęcamy do włączenia się w dzieła miłosierdzia. Zróbmy coś dobrego dla drugiego człowieka. Przypominamy, że na terenie naszej parafii działa Parafialny Zespół Caritas. Prośby o pomoc bądź chęć pomocy kierować do Księży naszej parafii bądź na adres mailowy czerwiensk@gmail.com
  10. Parafialne rekolekcje adwentowe rozpoczniemy w sobotę 15 grudnia o godz. 18.30. Zakończą się we wtorek okazją do spowiedzi św. Poprowadzi je ks. Robert Klemens Filipin ze Świętej Góry w Gostyniu. W tym czasie będą trwały również rekolekcje adwentowe dla szkoły podstawowej w Czerwieńsku i Nietkowie. Plan szczegółowy wywieszony jest w gablocie i zamieszczony na stronie parafialnej. Podczas rekolekcji będzie można nabyć dewocjonalia z Ziemi Świętej. Poprzez ich zakup wspieramy chrześcijan z Betlejem.
  11. Katolickie Stowarzyszenie uBIBLIJNIEni.pl rozpoczęło zapisy na półkolonię podczas ferii zimowych w Zielonej Górze oraz na wakacyjne obozy biblijne. Więcej szczegółów na ubiblijnieni.pl. Polecamy!
  12. Zapraszamy na wieczór modlitwy wstawienniczej pod hasłem: „Z Niepokalaną po dar wiary”. Odbędzie się on dnia 8 grudnia 2018r. o godz. 18.30 w parafii pw. św. Brata Alberta Chmielowskiego, w Zielonej Górze. W tym szczególnym dniu Maryi, chcemy przez Jej orędownictwo prosić Jezusa o wiarę dla tych, którzy z różnych przyczyn ją odrzucili. Szczegóły na plakacie.
  13. Zapraszamy do czytania prasy katolickiej. Po mszy, przy wyjściu do nabycia „Niedziela”, „Gość Niedzielny”, i „Mały Gość Niedzielny” dla dzieci z lampionem na roraty w środku.