1. Dziś 03 grudnia przypada I Niedziela Adwentu, niedziela adoracyjna. Rozpoczynamy nowy rok liturgiczny pod hasłem: „Jesteśmy napełnieni Duchem Świętym”. Po Mszy św. o godz. 19.00 katecheza dla dorosłych.
  2. Od dzisiejszej niedzieli na chórze nie zbieramy już „tacy” w tradycyjny sposób. Prosimy by ofiary wrzucać do puszki zamontowanej na słupie naprzeciw schodów.
  3. W tym tygodniu pierwszy czwartek miesiąca. Modlitwa przed Najświętszym Sakramentem w intencji powołań o godz. 18.00. Po Mszy św. spotkanie Przyjaciół Paradyża.
  4. W piątek uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Podczas Mszy św. roratniej poświęcenie książeczek i medalików dla dzieci przygotowujących się do I komunii świętej. Poświęcenie medalików i książeczek w Nietkowie w niedzielę podczas Mszy św. o godz. 13.30.
  5. Szukasz pomocy? Brakuje Ci sił? Masz pytania o wiarę? Chcesz pokonać uzależnienie? Zapisz się już dziś w zakrystii na kurs „FILIP”, który odbędzie się w naszej parafii w terminie 8-10 grudnia w pomieszczeniach Liceum Mundurowego.
  6. W sobotę w salce przy plebanii o godz. 13:00 odbędzie się spotkanie młodszej grupy oazy. W ramach spotkania starszej grupy zapraszamy do wyjazdu na Adwentowy Wieczór Młodych
  7. W sobotę, 9 grudnia 2017 r. w Grodowcu odbędzie się Adwentowy Wieczór Młodych pod hasłem: „Oto Ja”. Będzie to czas modlitewnego skupienia przed świętami Bożego Narodzenia a zarazem inauguracja, w naszej diecezji, Roku św. Stanisława Kostki. Zachęcamy do wyjazdu młodzież przygotowującą się do sakramentu bierzmowania. Koszt 25 zł. Zapisy w zakrystii.
  8. Zapraszamy na RORATY: dla dzieci w poniedziałek, środę i piątek o godz. 16.00; dla dorosłych od poniedziałku do piątku o 17.00 z krótkim kazaniem. Prosimy o własnoręczne wykonanie lampionów. Najpiękniejsze zostaną nagrodzone na ostatnich roratach.
  9. W przyszłą, drugą niedzielę miesiąca zbiórka na Dzieła Miłosierdzia prowadzone przez Caritas Parafialną. W ubiegłym miesiącu zebraliśmy do puszek 484,36 zł, a w kopertach 460 zł. Za ofiary składamy serdeczne „Bóg zapłać”.
  10. Również w przyszłą niedzielę zbiórka do puszek na pomoc Kościołowi katolickiemu na Wschodzie.
  11. Zapraszamy do czytania prasy katolickiej. Po mszy, przy wyjściu do nabycia „Niedziela”, „Gość Niedzielny”, i „Mały Gość Niedzielny” dla dzieci.
  12. Do nabycia kalendarze diecezjalne na 2018 rok. Jednostronicowy w cenie 2 zł i wielostronicowy w cenie 5 zł oraz kartki świąteczne. Parafialny Zespół Caritas prowadzi kiermasz adwentowy. Do nabycia: świece i kalendarze z myślą na każdy dzień 2018 roku, a także w ramach kampanii Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom prowadzonej przez Caritas Polska świece na wigilijny stół. Małe po 6,00 zł a duże po 13,00 zł.
  13. Książka „ Dlaczego Różaniec”. Niedawno gościliśmy w naszej parafii grupę mężczyzn promujących Traktat o doskonałym nabożeństwie do NMP. Wydali oni za zgodą biskupa Tadeusza Lityńskiego książeczkę „ Dlaczego Różaniec” opartą na nauczaniu świętych. Ta niewielka pozycja licząca zaledwie 32 strony może rozpalić w Twoim sercu miłość do modlitwy różańcowej, przy pomocy której można rozwiązać niejeden problem. Serdecznie zachęcamy do jej nabywania za dobrowolną ofiarę.
  14. Nasz ks. proboszcz Marek Kidoń wydał swoją kolejną książkę. Dochód z jej sprzedaży przeznaczony jest na wsparcie Motylowej Akademii w Fundacji Hospicyjnej, w której pracuje. Pierwszą podopieczną tej Akademii jest dziewczynka z naszej parafii. Można wesprzeć ten projekt nabywając tę książkę w naszym kościele. Dziękujemy za każdą dobrowolną ofiarę. W pierwszym miesiącu od chwili ukazania się tej książki na konto Fundacji wpłynęło ponad 80.000 zł. Każdy z nabywających tę książkę poszerza grono darczyńców tego programu i staje się współautorem tego dzieła. Zachęcamy do nabycia tej pozycji książkowej. Może być ona doskonałym prezentem dla najbliższych.
  15. Przy wyjściu z kościoła są do zabrania cegiełki na ogrzewanie kościoła. Zachęcamy by poczuć się odpowiedzialnym za to wspólne dobro. W tym tygodniu miało miejsce 5 wpłat jedna na konto parafialne w kwocie 500,00 i 5 kopert po 100,00 zł i jedna 70,00. Razem 1070 zł. Bardzo dziękujemy darczyńcom.