1. Porządek Mszy św.

 • Czerwieńsk: w tygodniu o 18.30 i 19.00, w niedzielę o 7.30, 10.30 12.00 i 19.00,

 • Nietków: w środę o 17.00, w niedzielę o 9.00 i 13.30.

 1. Dzisiaj pierwsza Niedziela Adwentu Rozpoczynamy nowy rok liturgiczny.

 2. Codziennie o godz. 18,30 zapraszamy dorosłych, młodzież i dzieci na Roraty z lampionami.

 3. Parafialny Zespół Caritas prowadzi dystrybucje świec wigilijnych. To już 27. edycja ogólnopolskiej akcji wigilijne dzieło pomocy dzieciom. Od początku kampania nawiązuje do idei pustego miejsca przy stole. Światło świecy przypomina Polakom, że na naszą pomoc czekają ci, którzy nas potrzebują. Dużych świec już nie ma, małe w cenie 6,00 zł. Środki zebrane dzięki dystrybucji świec będą przeznaczone na wakacyjny wypoczynek, bezpłatne posiłki, stypendia, a także wsparcie dzieci z naszej parafii w rehabilitacji i leczeniu. Zachęcamy do nabywania świec.

 4. Są już do nabycia opłatki na stół wigilijny. Prosimy o dowolną ofiarę.

 5. Kancelaria parafialna czynna we wtorek i piątek w godz. od 19.30 do 20:00. Prosimy o zachowanie bezpiecznej odległości i przychodzenie w maseczce.

 6. Poświęcenie medalików i książeczek dla dzieci pierwszokomunijnych zostało przełożone na miesiąc luty.

 7. W związku ze zmianami personalnymi w parafii Msze św. w tygodniu będą odprawiane o godz.: 18.30 i 19.00.

 8. Dziękujemy za ofiary wpłacane na konto. Ofiary te są przeznaczane na utrzymanie parafii.

 9. Poszukujemy organisty. Chętnych prosimy o zgłaszanie się do Ks. Proboszcza.

 10. W kościele zachowujemy obowiązek zakrywania nosa i ust. Nie dotyczy ten obowiązek duchownych podczas sprawowania kultu. W naszej parafii duchowni zakrywają usta i nos podczas obrzędu Komunii św. w czasie Eucharystii. Zarówno w kościele w Czerwieńsku, jak i Nietkowie może przebywać maksymalnie 38 osób. Prosimy, by dbać o zdrowie swoje i innych i stosować się do zaleceń.

 11. Zapraszamy do czytania prasy katolickiej. Po Mszy do nabycia „Niedziela”, „Gość Niedzielny”.