1. Dzisiaj I Niedziela Wielkiego Postu w roku liturgicznym.
 2. Dzisiaj w III niedzielę miesiąca – zbiórka na Fundusz Remontowy. W ubiegłym miesiącu zebraliśmy w Czerwieńsku kwotę 1859,84 zł, w Nietkowie kwotę 1226,11 zł. Razem daje to kwotę 3 085,95 zł. Składamy serdeczne „Bóg zapłać” za złożone ofiary na cele remontowe.
 3. Kancelaria parafialna czynna jest w środę po Mszy św. wieczornej do godz. 20.00 i sobotę od godz. 8.00 do 9.00. A w czasie ferii zimowych tylko w środę po Mszy św. wieczornej do 20.00.
 4. Najbliższy piątek 23 lutego, na prośbę papieża Franciszka, jest dniem modlitwy i postu w intencji pokoju w Demokratycznej Republice Konga i w Południowym Sudanie. Zachęcamy do indywidualnego postu i modlitwy w intencji pokoju.
 5. W przyszłą niedzielę zbiórka do puszek na cele misyjne Dzieł Pomocy „Ad Gentes”.
 6. Nabożeństwa Drogi Krzyżowej – Czerwieńsk – w każdy piętek o godz. 16.00 dla dzieci, o godz. 18.00 dla dorosłych i młodzieży. W Nietkowie po Mszy św. w tygodniu.
 7. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w Czerwieńsku w niedziele Wielkiego Postu o godz. 18.15, a w Nietkowie po Mszy św. w niedzielę o godz. 9.00. Taca z nabożeństwa przeznaczona jest na kwiaty do Bożego Grobu.
 8. Rekolekcje wielkopostne w parafii odbędą się w dniach 25-27 marca (od Niedzieli Palmowej). Poprowadzi je ks. dr Zbigniew Sobolewski Dyrektor Dzieła Pomocy dla misji AD GENTES z Warszawy.
 9. Ogrzewanie kościoła. W ubiegłą niedzielę 11 lutego w kopertach złożonych na tacę zebraliśmy kwotę 1.510 zł. W sumie na ten cel zebraliśmy w kościele  28 560 zł. Bardzo dziękujemy za to wsparcie.
 10. Parafialny Zespół Caritas działający przy naszej parafii chce ukazać historię naszego kościoła oraz całej parafii w specjalnej parafialnej kronice. Potrzebne są archiwalne artykuły, zdjęcia i wywiady. Prosimy naszych parafian o pomoc w tym działaniu i dostarczanie kserokopii zdjęć i innych materiałów, które będziemy mogli umieścić w kronice. Prosimy,
  w miarę możliwości, o opisywanie dostarczanych materiałów. Bardzo dziękujemy za materiały już dostarczone.
 11. Rekolekcje biblijne pod hasłem “Spotkanie Jezusa z Maryją (cz. II)” odbędą się w naszej parafii w dniach 2-4 marca. Już dzisiaj można się na nie zapisać w zakrystii. Rekolekcje poprowadzi ks. Łukasz.
 12. Przy wyjściu z kościoła do nabycia: „Niedziela”, „Gość Niedzielny” i „Mały Gość Niedzielny”.