W czasie ustających zakazów przekazujemy serdeczne pozdrowienia z Rokitna i kilka informacji.
  1. VIII Pielgrzymka Żywego Różańca na Jasną Górę – 5-6 czerwca 2020.

Z ostatnich informacji wiemy, że tegoroczna pielgrzymka będzie miała raczej charakter duchowy. W pierwszym dniu wszystkie róże różańcowe zaproszono do duchowej łączności podczas modlitwy różańcowej o godz. 20.00 prowadzonej w Radio Maryja. W program tego dnia wpisuje się także Apel transmitowany przez TV TRWAM.

W sobotę będzie się można łączyć duchowo podczas Eucharystii dzięki transmisji z Kaplicy Cudownego Obrazu o godz. 13.30 również w TV TRWAM.

Bardzo proszę o przekazanie tej informacji w ogłoszeniach parafialnych członkom Żywego Różańca w naszej diecezji. W załączeniu nieco materiałów do zamieszczenia na stronach WWW parafii. Jednocześnie informuję, że wszelkie informacje dotyczące Żywego Różańca w naszej diecezji i nie tylko zamieszczamy na stronie Sanktuarium Matki Bożej Cierpliwie Słuchającej (www.rokitno.org) w zakładce CENTRUM DUCHOWOŚCI MARYJNEJ.

  1. Rozważanie na I sobotę miesiąca czerwca
  1. Pierwsza sobota miesiąca – 06 czerwca 2020.

Serdecznie zapraszamy w pierwszą sobotę miesiąca czerwca do Sanktuarium Matki Bożej Cierpliwie Słuchającej w Rokitnie. Tych, którzy pozostaną w domach informujemy, że wszelkie nabożeństwa są transmitowane na żywo i możemy duchowo łączyć się z modlitwami w bazylice poprzez nasze stronę: www.rokitno.org

  • godz. 10.30 – Godzinki ku czci NMP
  • godz. 11.00 Msza św. z homilią transmitowana przez TVP3 Gorzów Wlkp.
  • po Mszy św. modlitwa różańcowa połączona z rozmyślaniem
  • godz. 18.00 Msza św. z homilią
  • po Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu, nabożeństwo ku czci NSPJ i modlitwa różańcowa (ok. 21.00 Apel Maryjny w duchowej łączności z Jasną Górą)
  1. Pielgrzymki dekanalne w pierwsze soboty miesiąca do Rokitna.

Jeżeli warunki sanitarno-epidemiologiczne pozwolą, od września wznowimy pielgrzymki dekanalne. Zaktualizowany harmonogram tych pielgrzymek podamy na przełomie lipca i sierpnia.

  1. Nowenna przed Uroczystością Najświętszej Maryi Panny z Rokitna.

Zwracamy się z prośbą o włączenie się wszystkich parafii w nowennę, przed uroczystością odpustową w Sanktuarium MB Rokitniańskiej – Patronki naszej Diecezji, począwszy od 9 czerwca 2020. Tekst wraz z intencją roześlemy w przyszłym tygodniu.

Z Chrystusowym pozdrowieniem

ks. Piotr Bortnik
kustosz