1. Dzisiaj II Niedziela Adwentu.
  2. Dzisiaj zbiórka do puszek na pomoc Kościołowi katolickiemu na Wschodzie.
  3. Również dzisiaj z racji drugiej niedzieli miesiąca zbiórka na Dzieła Miłosierdzia prowadzone przez Caritas Parafialną. W ubiegłym miesiącu zebraliśmy do puszek 533,96 zł, a w kopertach  440 zł. Za ofiary składamy serdeczne „Bóg zapłać”.
  4. Parafialny Zespół Caritas i ministranci prowadzą dystrybucję  świec  Caritas, kalendarzy diecezjalnych, kalendarzy z myślą na każdy dzień, zniczy i opłatków. Zachęcamy do nabywania tych rzeczy a przez to wspieranie działań parafii i Diecezji. Bardzo dziękujemy za wszelką formę pomocy. /Kalendarze: jednostronicowy 2 zł; wielostronicowy 5 zł; z myślą na każdy dzień 25 zł. Świece: duża 13 zł; mała: 6 zł./
  5. Zapraszamy na RORATY: dla dzieci w poniedziałek, środę o godz. 17.00; dla dorosłych w pozostałe dni o 17.00 z krótkim kazaniem. Prosimy o własnoręczne wykonanie lampionów. Najpiękniejsze zostaną nagrodzone na ostatnich roratach.
  6. W najbliższy czwartek 13 grudnia odbędzie się 27. wigilia dla osób starszych i samotnych, na którą zaproszonych zostanie około 120 osób. Chcemy ich serdecznie ugościć, dlatego zwracamy się do parafian z prośbą o upieczenie ciast i dostarczenie ich w czwartek 13 grudnia do godziny 16.00 do Miejskiego Domu Kultury w Czerwieńsku.
  7. W czwartek po Mszy św. wieczornej spotkanie kręgu biblijnego.
  8. W sobotę w salce przy plebanii odbędą się spotkania oazy: grupa młodsza – godz.17:00; grupa starsza – po Mszy św. wieczornej. Wszystkich chętnych serdecznie zapraszamy.
  9. Parafialne rekolekcje adwentowe rozpoczniemy w sobotę 15 grudnia o godz. 18.30. Zakończą się we wtorek okazją do spowiedzi św. Poprowadzi je ks. Robert Klemens Filipin ze Świętej Góry w Gostyniu. W tym czasie będą trwały również rekolekcje adwentowe dla szkoły podstawowej w Czerwieńsku i Nietkowie. Plan szczegółowy wywieszony jest w gablocie i zamieszczony na stronie parafialnej. Podczas rekolekcji będzie można nabyć dewocjonalia z Ziemi Świętej. Poprzez ich zakup wspieramy chrześcijan z Betlejem.
  10. W przyszłą niedzielę dzień solidarności z kapłanami seniorami. Ofiary z tacy przeznaczone są na utrzymanie Domu Księży Emerytów w Zielonej Górze.
  11. Za tydzień trzecia niedziela miesiąca. Okazja do złożenia ofiary na cele remontowe w naszej parafii. W ubiegłym miesiącu zebraliśmy w Nietkowie 1 468 zł, a w Czerwieńsku 1 960,38 zł. Składamy serdeczne „Bóg zapłać” za wszystkie ofiary.
  12. Porządek Mszy świętych:
  • Czerwieńsk: w tygodniu od poniedziałku do piątku  o 17.00, w sobotę o 18.30,w niedzielę o 7.30 (godzinki 7.10), 10.30 12.00 i 19.00
  • Nietków: w środę o 17.00, w I piątek o 17.00 /spowiedź 16.30/ w niedzielę o 9.00 i 13.30.
  1. Przypominamy o zmianie godzin i dni urzędowania kancelarii parafialnej. Do biura zapraszamy we wtorek po Mszy św. wieczornej i w piątek od godz. 19.00 do 20.00.
  2. Jezus Chrystus uczy nas miłości bliźniego jak siebie samego. Każdy z nas powinien być szczególnie wyczulony i uwrażliwiony na cudzy ból, cierpienie, nędzę, problemy. Dlatego w tym szczególnym okresie zachęcamy do włączenia się w dzieła miłosierdzia. Zróbmy coś dobrego dla drugiego człowieka. Przypominamy, że na terenie naszej parafii działa Parafialny Zespół Caritas. Prośby o pomoc bądź chęć pomocy kierować do Księży naszej parafii bądź na adres mailowy czerwiensk@gmail.com
  3. Katolickie Stowarzyszenie uBIBLIJNIEni.pl rozpoczęło zapisy na półkolonię podczas ferii zimowych w Zielonej Górze oraz na wakacyjne obozy biblijne. Więcej szczegółów na ubiblijnieni.pl. Polecamy!
  4. Zapraszamy do czytania prasy katolickiej. Po mszy, przy wyjściu do nabycia „Niedziela”, „Gość Niedzielny”.