1. Dziś 10 grudnia przypada II Niedziela Adwentu. Dziś zbiórka do puszek na Dzieła Miłosierdzia prowadzone przez Caritas Parafialną. W ubiegłym miesiącu zebraliśmy do puszek 484,36 zł, a w kopertach 460 zł. Za ofiary składamy serdeczne „Bóg zapłać”.
  2. Tradycyjnie, w drugą niedzielę Adwentu, z inicjatywy Konferencji Episkopatu Polski jest obchodzony Dzień Modlitwy i Pomocy Materialnej Kościołowi na Wschodzie. Możemy włączyć się w to ważne dzieło, składając ofiary do puszek w ramach zbiórki, która jest prowadzona dziś przed kościołami i kaplicami w całej Polsce. Nasza pomoc dotrze do ludzi żyjących w trudnych warunkach za wschodnią granicą naszego kraju, m.in. w Donbasie, na Ukrainie i na Syberii.
  3. Zapraszamy na RORATY: dla dzieci w poniedziałek, środę i piątek o godz. 16.00; dla dorosłych od poniedziałku do piątku o 17.00 z krótkim kazaniem. Prosimy o własnoręczne wykonanie lampionów. Najpiękniejsze zostaną nagrodzone na ostatnich roratach.
  4. Sobotnią Mszą św. wieczorną o godz. 18.30 rozpoczniemy czas naszych adwentowych rekolekcji parafialnych. Zakończą się we wtorek okazją do spowiedzi św. W tym czasie będą trwały również rekolekcje adwentowe dla szkoły podstawowej w Czerwieńsku i Nietkowie. Plan szczegółowy wywieszony jest w gablocie.
  5. W przyszłą niedzielę III niedziela miesiąca – zbiórka na Fundusz Remontowy. W ubiegłym miesiącu zebraliśmy w Czerwieńsku kwotę 2515,50 zł, w Nietkowie kwotę 1490,50 zł. Razem daje to kwotę 4 006 zł. (tak dobrze to jeszcze u nas nie było) Składamy serdeczne „Bóg zapłać” za złożone ofiary na cele remontowe.
  6. W przyszłą niedzielę dzień solidarności z kapłanami- seniorami. Taca przeznaczona jest na utrzymanie Domu Księży Emerytów.
  7. W odpowiedzi na sugestie parafian, które kierowane były do nas przez wiele miesięcy od 1 stycznia wprowadzamy nowy porządek Mszy świętych w niedzielę i święta. Wychodząc naprzeciw waszym oczekiwaniom uprzejmie prosimy o wyrażenie swojej opinii w formie podpisu pod propozycją, która jest dla Was dogodniejsza.
  8. Zapraszamy do czytania prasy katolickiej. Po Mszy, przy wyjściu do nabycia „Niedziela”, „Gość Niedzielny”, i „Mały Gość Niedzielny” dla dzieci.
  9. Przy wyjściu z kościoła są do zabrania cegiełki na ogrzewanie kościoła. Zachęcamy by poczuć się odpowiedzialnym za to wspólne dobro. W ubiegłą niedzielę z cegiełek wpłynęło 7190 zł. Bardzo dziękujemy darczyńcom. Zebraliśmy już w sumie 8 300 zł.
  10. Parafialny Zespół Caritas prowadzi kiermasz adwentowy. Do nabycia: świece i kalendarze z myślą na każdy dzień 2018 roku, a także w ramach kampanii Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom prowadzonej przez Caritas Polska świece na wigilijny stół. Małe po 6,00 zł a duże po 13,00 zł. Na kiermaszu są również książki: „Dlaczego różaniec” oraz „Droga krzyżowa ludzkich zmagań i zmian” wydana przez naszego ks. Proboszcza. U Pani Wandy do nabycia kartki  świąteczne.
  11. Parafialny Zespół Caritas organizuje w tym roku po raz 26 Wigilię dla osób starszych i samotnych. Odbędzie się ona w najbliższy czwartek 14 grudnia. Rozpoczynamy Msza św. o godz. 16.30 a po niej uroczysta kolacja wigilijna w MGOK w Czerwieńsku. Bardzo prosimy o pomoc tych, którzy by chcieli i mieli możliwość upiec ciasta na tę wigilie o dostarczenie ich do MGOK w środę do godz. 16.00.
  12. Parafialny Zespół Caritas otrzymał w użyczenie poddasze w Wiejskim Domu Kultury w Nietkowie. Od stycznia 2018 roku rozpoczynamy tam prace remontowo-adaptacyjne. Poszukujemy ekipy remontowej, która podjęłaby się takiego wyzwania. Prosimy o kontakt w tej sprawie z ks. proboszczem do końca tego roku.