Ogłoszenia parafialne na niedzielę 17.01.2021 r.

1.Dzisiaj w III niedzielę m-ca po Mszy św. zbiórka na Fundusz Remontowy. W zeszłym miesiącu zebrano na ten cel 1460 zł i 30 gr.

2. Dzisiaj w Czerwieńsku po Mszy św. o godz. 10.30 i w Nietkowie po Mszy św. o 13.30 spotkanie dzieci przygotowujących się do I Komunii św. i ich rodziców.

3. W poniedziałek 18.01 rozpoczyna się Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan.

4. Kontynuujemy spotkania kolędowe. W tym tygodniu zapraszamy:

do kościoła w Czerwieńsku:

w poniedziałek 18.01 o godz. 18.00 – mieszkańców Dobrzęcina, Wysokiego, Wyszyny i Piaśnicy

we wtorek 19.01 o godz. 18.00 wszystkich tych, których kolęda ominęła, albo nie mogli na niej być

do kościoła w Nietkowie

– w środę 20.01 godz. 17.00 – mieszkańców Nietkowa z ul. Kasprowicza, Przedszkolnej, Kwiatowej, Ogrodowej, Piaskowej i Sportowej.

5. Młodzież z Czerwieńska i Nietkowa z kl. I szkoły średniej, która nie miała bierzmowania w zeszłym roku zapraszamy na Mszę św. w Czerwieńsku w czwartek 21.01 na godz. 18.00 (nie w środę jak było podane w zeszłym tygodniu, ale w czwartek). Po Mszy św. spotkanie informacyjne.

6. Członków Kręgu Biblijnego zapraszamy w piątek 22.01 na Mszę św. o godz. 18.00 w Czerwieńsku. Po Mszy św. spotkanie biblijne, proszę mieć ze sobą Pismo św. Zapraszamy także osoby nie będące w Kręgu Biblijnym, ale zainteresowane i chętne.

7. W czwartek 21.01 obchodzimy – Dzień Babci, a w piątek 22.01 – Dzień Dziadka. W piątek 22.01 także rocznica śmierci Sługi Bożego Ks. Bpa Wilhema Pluty.

8. Przyszła niedziela 24.01 obchodzona jest w Kościele w Polsce jako Niedziela Słowa Bożego.

9. W przyszłą niedzielę po Mszach św. odbędzie się zbiórka do puszek na pomoc dla Chorwacji dotkniętej niedawno najsilniejszym od 140 lat kataklizmem trzęsienia ziemi.

10. Na stoliku przy wyjściu z kościoła prasa katolicka: Niedziela i Gość Niedzielny, dla dzieci: Mały Gość Niedzielny, a także woda święcona oraz koperty na ofiarę na ogrzewanie kościoła, Caritas, Seminarium Duchowne i Liturgię.

Ks. Dariusz Orłowski