1. Dziś 16 grudnia III Niedziela Adwentu – Gaudete. Rozpoczęliśmy rekolekcje adwentowe. Witamy w naszej wspólnocie ks. Roberta Klemensa Filipina ze Świętej Góry w Gostyniu. Otaczamy modlitwą prosząc Ducha Świętego o owoce duchowe tego wydarzenia dla całej naszej parafii. Plan szczegółowy wywieszony jest w gablocie oraz na stronie internetowej. W czasie rekolekcji w poniedziałek i wtorek Msze św. w Czerwieńsku o 8.00 i 18.30, w Nietkowie o 17.00.
  2. Dziś III niedziela miesiąca – zbiórka na Fundusz Remontowy. W ubiegłym miesiącu zebraliśmy w Nietkowie 1 468 zł, a w Czerwieńsku 1 960,38 zł. Składamy serdeczne „Bóg zapłać” za złożone ofiary na cele remontowe.
  3. Dzisiejsza niedziela to dzień solidarności z kapłanami – seniorami. Taca przeznaczona jest na utrzymanie Domu Księży Emerytów.
  4. Zapraszamy na ostatnie RORATY dla dzieci w środę o godz. 17.00.
  5. W sobotę w salce przy plebanii odbędą się spotkania oazy: grupa młodsza – godz.17:00; grupa starsza – po Mszy św. wieczornej. Wszystkich chętnych serdecznie zapraszamy.
  6. Parafialny Zespół Caritas serdecznie dziękuje darczyńcom, którzy przyczynili się do organizacji wigilii dla osób starszych i samotnych. Dziękujemy również za upieczone ciasta. Dziękujemy wszystkim wolontariuszom, którzy zechcieli pomoc w trakcie wieczerzy.
  7. Parafialny Zespół Caritas i ministranci prowadzą dystrybucję świec  Caritas, kalendarzy diecezjalnych, kalendarzy z myślą na każdy dzień, zniczy świątecznych i opłatków. Zachęcamy do nabywania tych rzeczy a przez to wspieranie działań parafii i Diecezji. Bardzo dziękujemy za wszelka formę pomocy. /Kalendarze: jednostronicowy 2 zł; wielostronicowy 5 zł; z myślą na każdy dzień 25 zł. Świece: duża 13 zł; mała: 6 zł./
  8. Przypominamy o zmianie godzin i dni urzędowania kancelarii parafialnej. Do biura zapraszamy we wtorek po Mszy św. wieczornej i w piątek od godz. 19.00 do 20.00.
  9. Zapraszamy na kiermasz adwentowy prowadzony przez Katolickie Stowarzyszenie uBIBLIJNIEni.pl. Do nabycia dewocjonalia z Ziemi Świętej. Poprzez ich zakup wspieramy chrześcijan z Betlejem.
  10. Katolickie Stowarzyszenie uBIBLIJNIEni.pl rozpoczęło zapisy na półkolonię podczas ferii zimowych w Zielonej Górze oraz na wakacyjne obozy biblijne. Więcej szczegółów na ubiblijnieni.pl. Polecamy!
  11. Zapraszamy na pielgrzymkę do Gruzji w terminie 27.09-4.10.2019r. Szczegóły na plakacie w gablocie i na naszej stronie internetowej. Zapisy w zakrystii.
  12. Wizyta duszpasterska – czyli „kolęda” – rozpocznie się 27 grudnia 2018 r. O szczegółach i planie będziemy informować.
  13. Zapraszamy do czytania prasy katolickiej. Po mszy, przy wyjściu do nabycia „Niedziela”, „Gość Niedzielny”.