1. Dziś 17 grudnia przypada III Niedziela Adwentu – Gaudete. Rozpoczęliśmy rekolekcje adwentowe. Witamy w naszej wspólnocie o. Przemysława. Otaczamy modlitwą prosząc Ducha Świętego o owoce duchowe tego wydarzenia dla całej naszej parafii. Plan szczegółowy wywieszony jest w gablocie oraz na stronie internetowej.
  2. Dziś III niedziela miesiąca – zbiórka na Fundusz Remontowy. W ubiegłym miesiącu zebraliśmy w Czerwieńsku kwotę 2515,50 zł, w Nietkowie kwotę 1490,50 zł. Razem daje to kwotę 4 006 zł. Składamy serdeczne „Bóg zapłać” za złożone ofiary na cele remontowe.
  3. Dzisiejsza niedziela to dzień solidarności z kapłanami – seniorami. Taca przeznaczona jest na utrzymanie Domu Księży Emerytów.
  4. Zapraszamy na RORATY: ostatnie dla dzieci w środę o godz. 16.00 – 15 minut wcześniej przedszkolaki z Czerwieńska śpiewać będą piosenki świąteczne; dla dorosłych do piątku o 17.00 z krótkim kazaniem.
  5. Dotarły do nas choinki za co dziękujemy Panu Przybyle. Zapraszamy do ich ustawienia w środę o godz. 10.00.
  6. Ze względu na zbliżające się święta Bożego Narodzenia w najbliższych tygodniach nie odbędą się spotkania oazy. Na następne zapraszamy po święcie Trzech Króli.
  7. W Niedzielę – Wigilia Bożego Narodzenia. Zgodnie z tradycją zachowujemy w tym dniu i podczas wieczerzy wigilijnej wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych i alkoholu. Tego dnia nie będzie Mszy św. o godz. 12.00, 13.30 i 19.00.
  8. Na Msze św. „Pasterki” zapraszamy do kościoła parafialnego o godz. 22.00, w Nietkowie o godz. 21.00
  9. Taca z „Pasterek” przeznaczona jest na Fundusz Ochrony Matki i Dziecka im. bpa Wilhelma Pluty.
  10. W Poniedziałek – uroczystość Bożego Narodzenia – nie będzie Mszy św. o godz. 7.30.
  11. W odpowiedzi na sugestie parafian, które kierowane były do nas przez wiele miesięcy od 1 stycznia wprowadzamy nowy porządek Mszy świętych w niedzielę i święta. Wychodząc naprzeciw waszym oczekiwaniom uprzejmie prosimy o wyrażenie swojej opinii w formie podpisu pod propozycją, która jest dla Was dogodniejsza. Pojawiła się trzecia lista dla tych, którzy są za starym porządkiem godzinowym.
  12. Zapraszamy do czytania prasy katolickiej. Po Mszy, przy wyjściu do nabycia „Niedziela”, „Gość Niedzielny”, i „Mały Gość Niedzielny” dla dzieci.
  13. Przy wyjściu z kościoła są do zabrania cegiełki na ogrzewanie kościoła. Zachęcamy by poczuć się odpowiedzialnym za to wspólne dobro. W ubiegłą niedzielę z cegiełek wpłynęło 7190 zł. Bardzo dziękujemy darczyńcom. Zebraliśmy już w sumie 8 300 zł.
  14. Parafialny Zespół Caritas serdecznie dziękuje darczyńcom, którzy przyczynili się do organizacji wigilii dla osób starszych i samotnych. Dziękujemy również za upieczone ciasta – było ich ponad 20. Dziękujemy wszystkim wolontariuszom, którzy zechcieli pomoc w trakcie wieczerzy.
  15. Parafialny Zespół Caritas prowadzi kiermasz adwentowy. Do nabycia: świece i kalendarze z myślą na każdy dzień 2018 roku, a także w ramach kampanii Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom prowadzonej przez Caritas Polska świece na wigilijny stół. Małe po 6,00 zł a duże po 13,00 zł. Na kiermaszu są również książki: „Dlaczego różaniec” oraz „Droga krzyżowa ludzkich zmagań i zmian” wydana przez naszego ks. Proboszcza. U Pani Wandy do nabycia kartki  świąteczne.
  16. Parafialny Zespół Caritas otrzymał w użyczenie poddasze w Wiejskim Domu Kultury w Nietkowie. Od stycznia 2018 roku rozpoczynamy tam prace remontowo-adaptacyjne. Poszukujemy ekipy remontowej, która podjęłaby się takiego wyzwania. Prosimy o kontakt w tej sprawie z ks. proboszczem do końca tego roku.
  17. Wizyta duszpasterska – czyli „kolęda” – rozpocznie się 2 stycznia 2018 r. O szczegółach i planie będziemy informować.