1. Dzisiaj III Niedziela Wielkanocna. Niedziela adoracyjna.

  Porządek Mszy św. (Czerwieńsk 7.30, 10.30, 12.00 i 19.00; Nietków: 9.00 i 13.30).

 2. Dzisiaj pierwsza niedziela miesiąca. Adoracja Najświętszego Sakramentu 15 minut przed każdą Mszą św. Katecheza dla dorosłych i dla starszej grupy kandydatów do bierzmowania pt.: “Jeden z nas – Judasz, którego Pan umiłował szczególnie” zostaje przesunięta na przyszła niedzielę 12 maja po Mszy św. wieczornej.
 3. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna Tydzień Biblijny w Kościele. Krąg Biblijny z naszej parafii kolejny raz włącza się w głębsze przeżywanie tego czasu. Przed każdą Eucharystią usłyszymy fragment Pisma Świętego z Ewangelii św. Jana.
 4. Próby dla dzieci pierwszokomunijnych w Czerwieńsku: w poniedziałek, wtorek i środę o godz. 16.00.
 5. W czwartek po Mszy św wieczornej spotkanie Przyjaciół Paradyża.
 6. W piątek po Mszy św wieczornej spotkanie Kręgu Biblijnego
 7. W piątek pierwsza spowiedź święta o godz. 17.00. Dzieci do pierwszej spowiedzi przychodzą w strojach galowych.
 8. Za tydzień podczas Mszy św. o godz. 10.30 dzieci z klas trzecich ze SP w Czerwieńsku przyjmą sakrament Pierwszej Komunii św. O godz. 10.15 dzieci gromadzą się na placu przy plebanii. Bezpośrednio po uroczystości pamiątkowe zdjęcie i rozdanie pamiątek pierwszokomunijnych.
 9. Za tydzień druga niedziela miesiąca. Zbiórka na Dzieła Miłosierdzia prowadzone przez Caritas parafialną. W ubiegłym miesiącu zebraliśmy kwotę w kopertach 540 zł i do puszek 681,50 zł. Serdeczne „Bóg zapłać” za złożone ofiary.
 10. Kancelaria parafialna w tym tygodniu czynna we wtorek i w piątek od godz. 19.00 do 20.00.
 11. Spotkanie kandydatów do bierzmowania z grupy młodszej: w Czerwieńsku w środę 8 maja o godz. 18.30, w Nietkowie w niedzielę 12 maja o godz. 13.30.
 12. Zapraszamy na nabożeństwa majowe:
 • w Czerwieńsku pół godziny przed Mszą św. (w niedzielę przed Mszą wieczorną)
 • w Nietkowie codziennie o 18.00. (w niedzielę po Mszy św. o godz. 9.00)
 • w Laskach codziennie o 19.00 koło krzyża(za wyjątkiem śród i niedziel).
 1. W sobotę w salce przy plebanii odbędą się spotkania oazy: grupa młodsza, godz.17:00; grupa starsza: po Mszy św. wieczornej. Wszystkich chętnych serdecznie zapraszamy.
 2. Wielkimi krokami zbliża się peregrynacja obrazu św. Józefa z Kalisza. Już dzisiaj zarezerwujmy sobie czas by dobrze przeżyć to wydarzenie, które będzie miało miejsce 24 i 25 maja w naszej parafii. Peregrynację rozpoczniemy od powitania obrazu w piątek 24 maja około godz. 18.00.
 3. Zapraszamy do czytania prasy katolickiej. Po Mszy do nabycia „Niedziela”, „Gość Niedzielny”.