1. Dzisiaj III Niedziela Wielkanocna. Rozpoczyna ona Tydzień Biblijny. Krąg Biblijny zaprasza do słuchania Pisma Świętego 5 minut przed każdą Mszą św. A w przyszłą niedzielę, tj. 22.04.2018 r.  również do słuchania Pisma Świętego od zakończenia Mszy św. o godz. 10:30 do rozpoczęcia Mszy św. o godz. 12:00. Zachęcamy również by z okazji różnych wydarzeń religijnych obdarowywać dzieci i młodzież księgą Pisma świętego.
 2. Dzisiaj trzecia niedziela miesiąca. Zbiórka na Fundusz Remontowy w naszej parafii. W ubiegłym miesiącu zebraliśmy na ten cel w Nietkowie 1.192 PLN a w Czerwieńsku 1.659,80 PLN. Bóg zapłać za złożone ofiary.
 3. W poniedziałek o 18.30 próba generalna ze świadkami przed przyjęciem sakramentu bierzmowania. Spowiedź w piątek o godz. 17.00.
 4. W sobotę w salce przy plebanii odbędą się spotkania oazy: grupa młodsza, godz.13:00. Spotkanie grupy starszej nie odbędzie się z powodu bierzmowania. Wszystkich chętnych serdecznie zapraszamy.
 5. W przyszłą niedzielę Dobrego Pasterza dzień modlitw o powołania i początek Światowego Dnia Tygodnia modlitw o powołania.
 6. Ostatnie zebranie rodziców dzieci pierwszokomunijnych w przyszła niedzielę 22 kwietnia po Mszy św. o godz. 10.30.
 7. Kancelaria parafialnaw tym tygodniu czynna w środę (po Nowennie do Matki Bożej Nieustającej Pomocy – do godz. 20:00) i w sobotę od godz. 8:00 do godz. 9:00.
 8. Ogrzewanie kościoła. W ubiegłą niedzielę 8 kwietnia w kopertach złożonych na tacę zebraliśmy kwotę 550,00 zł. W sumie na ten cel  parafianie złożyli w kościele 39 540 zł. Bardzo dziękujemy za to wsparcie.
 9. Wizytacja biskupia. W najbliższych dniach jako wspólnota parafialna przeżywać będziemy wizytację biskupa. Ks. biskup Paweł Socha będzie obecny pośród nas od soboty 21 kwietnia do poniedziałku 23 kwietnia. W tym czasie udzieli naszej młodzieży bierzmowania w sobotę o godz. 17.00, spotka się z kapłanami dekanatu i przedstawicielami grup parafialnych;
  w niedzielę podczas wszystkich Mszy św. wygłosi do nas homilię, a w poniedziałek spotka się z nauczycielami i uczniami naszych szkół.
 10. Odpust parafialny jest jednym z najważniejszych wydarzeń w każdej parafii, świętem wspólnoty, jaką ona tworzy. W naszej parafii Odpust obędzie się w niedzielę, 22 kwietnia. Już dzisiaj serdecznie zachęcamy naszych parafian do uczestnictwa. Uroczysta Msza Święta, w której uczestniczyć będzie bp Paweł Socha odbędzie się o godzinie 12:00 w naszym kościele parafialnym. Po Mszy zapraszamy parafian, mieszkańców i wszystkich gości na Plac przy Ratuszu na festyn parafialny. Wśród przewidzianych atrakcji m. in. występy grup artystycznych z Czerwieńska, domowe wypieki i kuchnia wojskowa. Wszystkich naszych parafian zachęcamy do włączenia się w „Kiermasz nietrafionych prezentów” 😉 Fanty można dostarczać do kancelarii parafialnej w czasie jej otwarcia w środy po wieczornej Mszy i soboty od 8:00 do 9:00. Fundusze zebrane podczas odpustowego festynu zostaną przeznaczone na zakup sprzętu rehabilitacyjnego dla naszych parafian.
 11. Rodzina dzisiaj boryka się z wieloma trudnościami, na które niekiedy nie znajduje rozwiązań. Częste rozwody w naszym województwie są tego najlepszym przykładem. Ruch Światło-Życie naszej diecezji pragnie wyjść do małżeństw i rodzin z propozycją ugruntowywania życia z Jezusem. Wiele świadectw małżonków dowodzi temu, że tajemnica szczęścia leży
  w zapraszaniu Boga do swego życia. W Lubuskim Nazarecie w Kęszycy Leśnej w dniach 29 czerwca- 5 lipca br. odbędzie się  Oaza Ewangelizacji dla małżeństw. Szczegółowe informacje na plakacie. Serdecznie zapraszamy!
 12. Zapraszamy do czytania prasy katolickiej. Po Mszy św. do nabycia „Niedziela”, „Gość Niedzielny” i „Mały Gość Niedzielny” dla dzieci.