Ogłoszenia parafialne na niedzielę 18.04.2021 r.

1. Zeszłej niedzieli w zbiórce na Caritas naszej diecezji zebrano w parafii kwotę 927 zł i 20 gr. Dzisiaj po Mszy św. zbiórka na Parafialny Fundusz Remontowy. Serdecznie „Bóg zapłać” za wszelkie składane ofiary.

2. Dzisiaj obchodźmy Niedzielę Biblijną i rozpoczynamy Tydzień Biblijny, który ma nas zachęcić do lektury Pisma św. W związku z tym zachęcamy, aby każdy z uczestników Mszy św. wychodząc dzisiaj z kościoła wziął karteczkę z zaznaczonymi rozdziałami i wersami z Ewangelii wg. św. Marka i Księgi Mądrości i w domu przeczytał wyznaczony fragment Biblii. Natomiast w tygodniu 5 minut przed rozpoczęciem Mszy św. członkowie Kręgu Biblijnego będą czytać Ewangelię wg. św. Marka.

3. Dzisiaj na Mszę św. o godz. 10.30 w Czerwieńsku i o godz. 13.30 w Nietkowie zapraszamy dzieci I. komunijne i ich rodziców. Po Mszy św. spotkanie organizacyjne.

3. W piątek 23 kwietnia obchodzimy uroczystość św. Wojciecha Bpa i Męcz. – Patrona naszej parafii. Zapraszamy na Mszę św. odpustową w piątek o godz. 18.00 w Czerwieńsku. W związku z odpustem nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

4. Istniejąca przy naszej parafii młodzieżowa grupa oazy zaprasza młodych z ostatnich klas szkoły podstawowej oraz ze szkół średnich na spotkanie, które odbędzie się w sobotę 24 kwietnia o godz. 16.00 w salce lub na podwórku przy plebanii w Czerwieńsku. Będzie coś dla ducha i dla ciała. Zapraszamy młodzież pragnącą bardziej zaangażować się w życie parafii.


5. W sobotę 24 kwietnia o godz. 10.45 w kaplicy przy kościele pw. Ducha Świętego w Zielonej Gór\ze odbędzie się spotkanie osób zainteresowanych nauką w Diecezjalnym Studium nad Małżeństwem i Rodziną. Konieczne jest wcześniejsze zapisanie się przez elektroniczny formularz na stronie www.dlarodziny.zg.pl 

6. Po Mszy św. do nabycia prasa katolicka: Niedziela i Gość Niedzielny. Kupujmy i czytajmy prasę katolicką!

7. Przypominamy, że Msze św. z Czerwieńska w niedzielę o godz. 10.30 i 12.00 są transmitowane przez internet. Dostęp przez stronę internetową naszej parafii.

Ks. Dariusz Orłowski

Proboszcz