Ogłoszenia parafialne na niedzielę 7.03.2021 r.

1. Minionej niedzieli na cele misyjne Ad Gentes zebrano w naszej parafii kwotę 1430 zł i 50 gr. Natomiast na wsparcie dla chorej Ani zebrano w piątek po drodze krzyżowej kwotę 615 zł i 36 gr. Dziękujemy wszystkim ofiarodawcom.

2. Zapraszamy do uczestnictwa w niedzielnych nabożeństwie Gorzkich Żali:

– w Czerwieńsku dzisiaj o godz. 18.15 – z kazaniem pasyjnym (zbierana ofiara przeznaczona jest na kwiaty do Bożego Grobu)

– w Nietkowie po Mszy św. o godz. 9.00.

3. W środę 10. marca na Mszę św. w Czerwieńsku o godz. 18.00 zapraszamy młodzież z kl. I szkoły średniej kandydatów do bierzmowania. Po Mszy św. spotkanie w kościele (młodzież przynosi podanie-prośbę o bierzmowanie i dane świadków bierzmowania).

4. W czwartek 11. marca po Mszy św. w Czerwińsku o godz. 18.00 spotkanie Kręgu Biblijnego w kościele, celem spotkania jest poznawanie treści Pisma św. jako historii zbawienia.

5. W piątek nabożeństwo Drogi Krzyżowej:

– w Czerwieńsku o godz. 16.00 – dla dzieci i o godz. 17.30 – dla dorosłych

– w Nietkowie o godz. 17.00.

6. W przyszłą niedzielę po Mszach św. zbiórka na cele naszego Parafialnego Caritas.

7. Rekolekcje wielkopostne w naszej parafii są przewiedziane za 2 tygodnie w piątym tygodniu Wielkiego Postu w dniach 21-23 marca. We wtorek 23.03 jest przewidziana spowiedź. Będziemy chcieli, aby rekolekcje były transmitowane przez internet. Prosimy o modlitwę w ich intencji.

8. Po Mszy św. do nabycia świece Caritas na stół świąteczny w cenie 15 zł. Ofiary za świece będą przeznaczone na remont i doposażenie schroniska dla bezdomnych mężczyzn w Żukowicach oraz dla seniorów, którzy potrzebują wsparcia.

9. Zachęcamy do kupowania i czytania prasy katolickiej: Niedzieli i Gość Niedzielny. W Gościu Niedzielnym jest dołączona nowenna do św. Józefa przed jego uroczystością 19.03.

10. Ogłoszenie tylko dla Nietkowa:

Na stoliku w tyle kościoła jest skarbonka na kwiaty do Grobu Pańskiego.

Ks. Dariusz Orłowski