Drodzy Parafianie w związku z ogłoszonym w naszym kraju stanem zagrożenia epidemicznego i wynikającymi z tego zarządzeniami, informujemy, że pomimo tej sytuacji chcemy otoczyć Was najwyższą troską duszpasterską, jaka tylko jest teraz możliwa. Wprowadzone przez nas zasady funkcjonowania w parafii nie są tylko propozycją, czy zachętą. Wszyscy musimy bezwzględnie się do nich zastosować. To w trosce o bezpieczeństwo nas wszystkich.

 1. Kancelaria parafialna zostaje zamknięta do odwołania. Wszystkie sprawy prosimy załatwiać telefonicznie lub e-mailowo.

 2. Spowiedź św. zostaje odwołana w niedzielę. Na spowiedź prosimy umawiać się po Mszach św. w tygodniu, zostając w kościele w swojej ławce. Ksiądz po Mszy zapyta kto chce się wyspowiadać. Prosimy nie przychodzić do zakrystii!

 3. W kościele (i przed kościołem!) zachowujemy między sobą bezpieczną odległość minimum 1,5 metra. Dotyczy to wchodzenia do kościoła, zajmowania miejsc w ławkach, podchodzenia do Komunii św. oraz wychodzenia z kościoła.

 4. Znak pokoju przekazujemy sobie przez skłon głowy w stronę innych osób, bez podawania ręki.

 5. Porządek Mszy św. niedzielnych:

 • CZERWIEŃSK sobota wieczór: 18:30, 19:30

 • CZERWIEŃSK: 7:30, 9:00, 10:30, 12:00, 13:30; 19:00, 20:00
 • NIETKÓW: 9:00, 10:00, 13:30, 14:30

 • Nie będzie dzisiaj Gorzkich Żali ani w Czerwieńsku, ani w Nietkowie.

 • Do kościoła wpuszczamy tylko 50 osób. Proszę stosować się do poleceń służby porządkowej. Osoby które zamówiły Mszę św. w ich intencji prosimy by przyszły 15 minut przed planowaną Mszą, by zapewnić sobie uczestnictwo w nabożeństwie.

 • Biskup udzielił wszystkim dyspensy od uczestnictwa w niedzielnej Mszy św. Jeżeli więc ktoś będzie chciał przyjąć tylko Komunię św., bez uczestnictwa we Mszy św. w kościele, będziemy udzielali Komunii św. przed wejściem do kościoła o godzinach, o których rozpoczynają się Msze święte, a także popołudniu o godz. 16:00, 17:00, 18:00. Zachęcamy te osoby, by uczestniczyły we Mszy św. za pośrednictwem telewizji lub radia, wg zasad, które podajemy na naszej stronie internetowej.

 1. Zasady przyjmowania Komunii św.: nie wychodzimy z ławek wszyscy na raz. Zachowując bezpieczną odległość od siebie idziemy do Komunii lewą nawą. Koło ołtarza Matki Bożej otrzymujemy środek dezynfekujący na ręce. Prosimy dokładnie rozprowadzić go na dłoniach. Następnie podchodzimy do księdza, który udziela nam Komunii św. na rękę (nie udzielamy Komunii do ust). Wystawiamy otwartą dłoń, kapłan kładzie na nią Najświętszy Sakrament, a my – zanim odejdziemy – palcami drugiej ręki chwytamy Go i spożywamy. Następnie inną drogą wracamy na swoje miejsce w kościele.

 2. Droga krzyżowa – w Nietkowie w środę po Mszy św., w Czerwieńsku w piątek o 17.00 i 18.00.

 3. Nie będziemy zbierać tacy w sposób tradycyjny. Ofiarę można złożyć do puszki przy wyjściu z kościoła.

 4. Prosimy wszystkich o zapoznanie się z komunikatami KEP, Biskupa diecezjalnego oraz Wojewody Lubuskiego, dostępnymi na naszej stronie internetowej. Wszystkie inne komunikaty i materiały duszpasterskie, pomocne do duchowego przeżywania tego czasu będziemy również zamieszczali na naszej stronie parafialnej.

 5. Wszystkich zachęcamy do głębokiej modlitwy w tym niezwykle trudnym dla nas czasie, sami o niej zapewniając.

 6. Zapraszamy do czytania prasy katolickiej. Po Mszy do nabycia „Niedziela” i „Gość Niedzielny”. Wyłożone na stoliku w nawie bocznej.