Jak różne mogą być formy wewnętrznej drogi, która ma nam pomóc w dobrym przeżyciu czasu oczekiwania pokazuje przykład kilku naszych parafianek. Halina, Lucyna i Ela zdecydowały się wziąć udział w kolejnych warsztatach pisania ikony św. Józefa. Pod okiem prowadzącej p. Ewy Stawskiej-Bąk, część uczestników szlifowała swoje umiejętności. Ale część miała pierwszy kontrakt z ikoną, od strony twórcy.

Jak możemy zobaczyć w galerii zdjęć na naszej stronie, wszyscy bardzo przeżywali taką formę kontemplacji. Dwa weekendy, wiele trudu w przełamywaniu siebie. I modlitwa, która wszystko zmienia. Końcowa radość, spełnienie marzeń i świadomość, że w Bogu wszystko jest możliwe tylko utwierdziło uczestników, że dokonali właściwego wyboru.

Jako, że warsztaty zorganizowane zostały przez Anię Krystians w parafii św. Stanisława Kostki w Zielonej Górze, obrzęd ich poświęcenia miał miejsce w tamtejszym kościele.

Gratulujemy uczestniczkom odwagi i życzymy bliskiego kontaktu zarówno ze sztuką, jak i z Tym, dla kogo jest ona poświęcona.

Galeria