1. Dziś 23 grudnia IV Niedziela Adwentu. Spowiedź św. dla wszystkich spóźnionych dziś od godz. 18.30 do ostatniego penitenta.
 2. Jutro 24 grudnia dzień wigilii. Podczas Wieczerzy niech towarzyszy nam wspólna modlitwa, zapalmy świecę, odczytajmy fragment Pisma Świętego o narodzeniu Zbawiciela, podzielmy się opłatkiem, wspólnie zaśpiewajmy kolędy, przebaczmy sobie winy i urazy – oto zwyczaje które należy pielęgnować, zachowywać i przekazywać przyszłym pokoleniom. Wigilia Narodzenia Pańskiego. Tradycyjnie zachowujemy w tym dniu i podczas wieczerzy wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych i alkoholu.
 3. Również jutro dzień imienin Biskupa Seniora Adama Dyczkowskiego. Pamiętajmy w naszych prywatnych modlitwach, by Bóg darzył go błogosławieństwem, a Maryja otaczała opieką.
 4. „Pasterki”: w Czerwieńsku o godz. 22.00, w Nietkowie o godz. 21.00. Taca z „Pasterek” przeznaczona jest na Fundusz Ochrony Matki i Dziecka im. bpa Wilhelma Pluty.
 5. We wtorek – Uroczystość Bożego Narodzenia – nie będzie Mszy św. o godz. 7.30.
 6. W środę drugi dzień Świąt Bożego Narodzenia – św. Szczepana. Msze św. wg porządku niedzielnego. Taca przeznaczona na potrzeby KUL.
 7. Wizyta duszpasterska – czyli „kolęda” – rozpocznie się 27 grudnia 2018 r. Szczegółowy plan wywieszony jest w gablocie i zamieszczony na stronie internetowej parafii.
 8. Przychylając się do prośby wojewody wielkopolskiego Zbigniewa Hoffmana bp Tadeusz Lityński zdecydował o podjęciu w diecezji inicjatywy uczczenia 100. rocznicy wybuchu zwycięskiego Powstania Wielkopolskiego, którego sukces zadecydował o kształcie odrodzonej w 1918 r. Polski. Upamiętnienie tej ważnej także dla naszego regionu rocznicy polega na uruchomieniu kościelnych dzwonów 27 grudnia br. o godz. 16.40. Zapraszamy do minuty ciszy i modlitwy w tym momencie.
 9. Kancelaria parafialna nieczynna w przerwie między świętami. Nie będzie również spotkań oazy.
 10. 30 grudnia Niedziela Świętej Rodziny. Podczas Mszy św. o godz. 12.00 małżonkowie naszej parafii odnowią swoje przyrzeczenia małżeńskie. Zapraszamy do udziału w tym wydarzeniu.
 11. Zakończenie roku kalendarzowego w poniedziałek 31 grudnia. Zapraszamy na  nabożeństwo kończące miniony rok o godz. 18.00.
 12. W Nowy Rok Msze św. wg porządku niedzielnego. Nie będzie Mszy św. o godz. 7.30.
 13. Podziękowania za dekorację świąteczną kościoła.  Od wielu lat grupa naszych parafian przygotowuje dekoracje świąteczne w kościele. Jest to inicjatywa oddolna za co jesteśmy bardzo im wdzięczni. Są one robione przepięknie i  perfekcyjnie. Za zaangażowanie serdecznie dziękujemy. Dziękujemy wszystkim za choinki, a za ustawienie p. Zygmuntowi Przybyle, p. Dąbrowskiemu i p. Kościelnemu.
 14. Zapraszamy na pielgrzymkę do Gruzji w terminie 27.09-4.10.2019r. Szczegóły na plakacie w gablocie i na naszej stronie internetowej. Zapisy w zakrystii.
 15. Katolickie Stowarzyszenie uBIBLIJNIEni.pl rozpoczęło zapisy na półkolonię podczas ferii zimowych w Zielonej Górze oraz na wakacyjne obozy biblijne. Więcej szczegółów na ubiblijnieni.pl. Polecamy!
 16. Zapraszamy do czytania prasy katolickiej. Po Mszy, przy wyjściu do nabycia podwójny numer „Niedzieli” i „Gościa Niedzielnego”. /Niedziela 10 zł. Gość Niedzielny 8 zł. Mały Gość Niedzielny 5 zł./