1. Dzisiaj IV Niedziela Wielkanocna – Dobrego Pasterza. Przeżywamy czas wizytacji kanonicznej Ks. Bpa w naszej parafii. Wczoraj ks. bp udzielił naszej młodzieży bierzmowania o godz. 17.00, spotkał się z kapłanami dekanatu i przedstawicielami grup parafialnych. Dzisiejszej niedzieli podczas Mszy św. głosi Słowo Boże a w poniedziałek spotka się z nauczycielami i uczniami naszych szkół.
 2. Zapraszamy na uroczystą Mszę św. odpustową ku czci św. Wojciecha, pod przewodnictwem ks. bpa Pawła, o godz. 12.00. Po Mszy św. zapraszamy do udziału w festynie parafialnym na placu przy ratuszu.
 3. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna Światowy Tydzień Modlitw o Powołania. Prośmy o powołania z naszej wspólnoty podczas codziennej modlitwy różańcowej.
 4. W sobotę w salce przy plebanii odbędą się spotkania oazy: grupa młodsza, godz.13:00; grupa starsza po Mszy św. wieczornej. Wszystkich chętnych serdecznie zapraszamy.
 5. Kancelaria parafialnaw tym tygodniu czynna w środę (po Nowennie do Matki Bożej Nieustającej Pomocy – do godz. 20:00) i w sobotę od godz. 8:00 do godz. 9:00.
 6. Ogrzewanie kościoła. W ubiegłą niedzielę 15 kwietnia w kopertach złożonych na tacę zebraliśmy kwotę 500,00 zł. W sumie na ten cel  parafianie złożyli w kościele 40 040 zł. Bardzo dziękujemy za to wsparcie.
 7. 2 maja obchodzić będziemy Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej a 3 maja Święto Konstytucji Trzeciego Maja. W związku z tymi wydarzeniami  zapraszamy 2 maja we wtorek na uroczystą Mszę św. w intencji ojczyzny z udziałem władz i wojska na godz. 11.00 a bezpośrednio po niej na uroczystości pod pomnikiem przy ratuszu.
 8. Podziękowania. Składamy serdeczne „Bóg zapłać” Pani Bożenie za złożony dar ołtarza dla parafii, jak również wszystkim, którzy przyczynili się do przygotowania uroczystości bierzmowania i festynu parafialnego. Dziękujemy za pomoc w organizacji tych wydarzeń, za upieczone ciasta i poświęcony czas.
 9. Rodzina dzisiaj boryka się z wieloma trudnościami, na które niekiedy nie znajduje rozwiązań. Częste rozwody w naszym województwie są tego najlepszym przykładem. Ruch Światło-Życie naszej diecezji pragnie wyjść do małżeństw i rodzin z propozycją ugruntowywania życia z Jezusem. Wiele świadectw małżonków dowodzi temu, że tajemnica szczęścia leży
  w zapraszaniu Boga do swego życia. W Lubuskim Nazarecie w Kęszycy Leśnej w dniach 29 czerwca – 5 lipca br. odbędzie się  Oaza Ewangelizacji dla małżeństw. Szczegółowe informacje na plakacie. Serdecznie zapraszamy!
 10. Zapraszamy do czytania prasy katolickiej. Po Mszy św. do nabycia „Niedziela”, „Gość Niedzielny” i „Mały Gość Niedzielny” dla dzieci.