1. Drodzy Parafianie w związku z ogłoszonym w naszym kraju stanem epidemii i wynikającymi z tego zarządzeniami, informujemy, że pomimo tej sytuacji chcemy otoczyć Was najwyższą troską duszpasterską, jaka tylko jest teraz możliwa. Wprowadzone przez nas zasady funkcjonowania w parafii nie są tylko propozycją, czy zachętą. Wszyscy musimy bezwzględnie się do nich zastosować. To w trosce o bezpieczeństwo nas wszystkich.

2. Kancelaria parafialna pozostaje zamknięta do odwołania. Wszystkie sprawy prosimy załatwiać telefonicznie lub e-mailowo.

3. Spowiedź św. zostaje odwołana w niedzielę. Na spowiedź prosimy umawiać się po Mszach św. w tygodniu, zostając w kościele w swojej ławce. Ksiądz po Mszy zapyta kto chce się wyspowiadać. Prosimy nie przychodzić do zakrystii! Intencje mszalne przyjmujemy przy stoliku w kościele.

4. W kościele (i przed kościołem!) zachowujemy między sobą bezpieczną odległość minimum 1,5 metra. Dotyczy to wchodzenia do kościoła, zajmowania miejsc w ławkach, podchodzenia do Komunii św. oraz wychodzenia z kościoła.

5. Znak pokoju przekazujemy sobie przez skłon głowy w stronę innych osób, bez podawania ręki.

6. Porządek Mszy św. niedzielnych:

  • CZERWIEŃSK sobota wieczór: 18:30

  • CZERWIEŃSK: 7:30, 10:30, 12:00, 19:00,

  • NIETKÓW: 9:00, 13:30

7. Adoracja Najświętszego Sakramentu w niedzielę od godz. 18.00 do 19.00 w Czerwieńsku. W tym czasie odprawimy Gorzkie Żale.

8. Do kościoła wpuszczamy tylko 50 osób. Proszę stosować się do poleceń służby porządkowej. Osoby, które zamówiły Mszę św. w ich intencji prosimy by przyszły 15 minut przed planowaną Mszą, by zapewnić sobie uczestnictwo w nabożeństwie.

9. Zasady przyjmowania Komunii św.: nie wychodzimy z ławek wszyscy na raz. Zachowując bezpieczną odległość od siebie idziemy do Komunii lewą nawą. Koło ołtarza Matki Bożej otrzymujemy środek dezynfekujący na ręce. Prosimy dokładnie rozprowadzić go na dłoniach. Następnie podchodzimy do księdza, który udziela nam Komunii św. na rękę (nie udzielamy Komunii do ust). Wystawiamy otwartą dłoń, kapłan kładzie na nią Najświętszy Sakrament, a my – zanim odejdziemy – palcami drugiej ręki chwytamy Go i spożywamy. Następnie inną drogą wracamy na swoje miejsce w kościele.

10. Droga krzyżowa – w Nietkowie w środę po Mszy św., w Czerwieńsku w piątek o 18.00.

11. Nie zbieramy tacy w sposób tradycyjny. Ofiarę można złożyć do puszki przy wyjściu z kościoła.

12. Msze św. żałobne odprawiamy z zachowaniem limitu do 50 osób w kościele. Na cmentarzu wszystkie obrzędy sprawujemy tylko przy miejscu pochówku.

13. Wszystkich zachęcamy do głębokiej modlitwy w tym niezwykle trudnym dla nas czasie, sami o niej zapewniając.

14. Zapraszamy do czytania prasy katolickiej. Po Mszy do nabycia „Niedziela” i „Mały Gość Niedzielny”. Wyłożone na stoliku w nawie bocznej. Druk “Gościa Niedzielnego” wstrzymano do odwołania.