1. Dzisiaj IV Niedziela Wielkiego Postu w roku liturgicznym. Druga niedziela miesiąca zbiórka na Dzieła Miłosierdzia prowadzone przez Caritas Parafialną. W ubiegłym miesiącu zebraliśmy do puszek 507,35 zł, a w kopertach 1.120 zł. Za ofiary składamy serdeczne „Bóg zapłać”..
  2. Kancelaria parafialna czynna jest w środę po Mszy św. wieczornej do godz. 20.00 i sobotę od godz. 8.00 do 9.00.
  3. Nabożeństwa Drogi Krzyżowej – Czerwieńsk – w każdy piętek o godz. 16.00 dla dzieci, o godz. 18.00 dla dorosłych i młodzieży. W Nietkowie w środę po Mszy św.
  4. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w Czerwieńsku w niedziele Wielkiego Postu o godz. 18.15 a w Nietkowie po Mszy św. w niedzielę o godz. 9.00. Taca z nabożeństwa przeznaczona jest na kwiaty do Bożego Grobu.
  5. W sobotę 17 marca Inauguracja Synodu Diecezji Zielonogórsko-Gorzowskiej. Msza św. inauguracyjna, pod przewodnictwem biskupa Tadeusza,  w parafii Ducha Świętego o godz. 14.45. Zachęcamy do uczestnictwa.
  6. W sobotę w salce przy plebanii odbędą się spotkania oazy: grupa młodsza – godz. 13:00, grupa starsza – po Mszy św. wieczornej.
  7. W sobotę po Mszy św. wieczornej druga katecheza przedchrzcielna. Serdecznie zapraszamy rodziców i rodziców chrzestnych.
  8. W przyszłą III niedzielę miesiąca – zbiórka na Fundusz Remontowy. W ubiegłym miesiącu zebraliśmy w Czerwieńsku kwotę 786,20 zł, w Nietkowie kwotę 1.414,70 zł. Razem daje to kwotę 3200,90 zł. Składamy serdeczne „Bóg zapłać” za złożone ofiary na cele remontowe.
  9. Ogrzewanie kościoła. W ubiegłą niedzielę 4 marca w kopertach złożonych na tacę zebraliśmy 1.780 kwotę zł. W sumie na ten cel  parafianie złożyli w kościele  32 780 zł. Bardzo dziękujemy za to wsparcie.
  10. Miejska Droga krzyżowa w następny piątek 23 marca po Mszy św. wieczornej. Prosimy zabrać ze sobą znicze.
  11. Wszystkich, którzy chcieliby przeżyć trochę inną Drogę krzyżową, ale nie mają czasu i zdrowia na Ekstremalną Drogę krzyżową, zapraszamy na Drogę krzyżową widzianą oczyma Najświętszej Maryi Panny Bolesnej leśnymi dróżkami 24 marca 2018 r. Rozpoczęcie: Płoty przy kościele godz.14:00. Przewidywane zakończenie: około godz. 18.00. Potrzebne: warunki zdrowotne do marszu w lesie (w sumie około 8 km) oraz płaszcz przeciwdeszczowy (na wszelki wypadek). Wcześniej adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 12.00 do 14.00.
  12. Rekolekcje wielkopostne w parafii odbędą się w dniach 25-27 marca (od Niedzieli Palmowej). Poprowadzi je ks. dr Zbigniew Sobolewski Dyrektor Dzieła Pomocy dla misji  AD GENTES z Warszawy. Pamiętajmy o modlitwie w intencji rekolekcjonisty i o owoce tych rekolekcji.
  13. Zapraszamy na 8-dniową samolotowo-autokarową pielgrzymkę do Ziemi Świętej. Termin 1-8.09.2018r. Koszt 570 USD + 1950 PLN. Pełne wyżywienie. Zapisy do końca marca i wpłata 700 zł zaliczki. Spotkanie organizacyjne w sobotę o godz. 19.30 na plebanii. Szczegóły u ks. Grzegorza.
  14. Zapraszamy na bezpłatne badanie wzroku pod kątem wady, wszystkich którzy ukończyli 15 rok życia. Przychodnia Lekarska EKOMED w Nietkowie; wtorek 13.03.2018 r. od godz. 12.00. Wcześniejsza rejestracja pod nrem Tel. 68 327 80 25.
  15. Młodzież ze Szkoły Podstawowej w Nietkowie oraz Gimnazjum w Czerwieńsku przygotowuje kiermasz wielkanocny starając się swoją pracą samodzielnie zarobić na atrakcyjną wycieczkę. Można ich wspomóc kupując palmę w przyszłą niedzielę 18 marca.
  16. Konferencja “Biblia o finansach” odbędzie się w Gimnazjum JP II w Czerwieńsku, w sobotę 14 kwietnia. Patronat honorowy nad Konferencją objął Bp Tadeusz Lityński. Więcej szczegółów znajduje się na plakacie w gablocie i na stronie internetowej Stowarzyszenia uBIBLIJNIEni.pl. Zapisy do końca marca.
  17. Caritas rozprowadza Paschaliki na stół wielkanocny w cenie 15 zł za sztukę. To nasza cegiełka w pomocy konkretnym rodzinom cierpiącym wojnę w Syrii, w Aleppo.
  18. Przy wyjściu z kościoła do nabycia: „Niedziela”, „Gość Niedzielny” i „Mały Gość Niedzielny”.