W związku z zagrożeniem koronawirusem biskup diecezjalny Tadeusz Lityński podjął decyzję o odwołaniu na terenie całej diecezji zielonogórsko-gorzowskiej wszystkich rekolekcji szkolnych.

 Odwołane zostają również wszystkie rekolekcje oraz inne spotkania organizowane w domach rekolekcyjnych i innych ośrodkach diecezjalnych. Zarządzenie to nie dotyczy rekolekcji parafialnych.Ewentualne dalsze decyzje zostaną podjęte po zapowiadanym na dzisiaj spotkaniu przedstawicieli strony rządowej z Kościołami i związkami wyznaniowymi oraz po zaplanowanym na 12 marca zebraniu Rady Stałej Konferencji Episkopatu Polski.

 Podczas mszy św. i nabożeństw odprawianych w parafiach należy kontynuować modlitwę w intencji osób dotkniętych epidemią w Polsce i na świecie: o pokój wieczny dla zmarłych, zdrowie dla chorych i wsparcie dla ich bliskich, lekarzy i opiekunów oraz o mądrość dla rządzących i roztropność dla obywateli. W kolejne niedziele należy również kontynuować śpiew suplikacji po błogosławieństwie kończącym każdą mszę św.