Mamy przyjemność poinformować naszych parafian, że w dniu 06 kwietnia 2023 nasz ksiądz proboszcz otrzymał dekret  od biskupa Tadeusza Lityńskiego o przyznaniu mu tytułu kanonika honorowego. Jego treść prezentujemy poniżej. Gratulujemy księdzu, życząc dalszych postaw godnych kapłana.

Tadeusz Lityński biskup zielonogórsko-gorzowski ul. Kilińskiego 9 • 65-508 Zielona Góra tel. 600 900 299 • e-mail: talit@wp.pl
Zielona Góra, 6 kwietnia 2023 r.
Znak: D2-7/23
Przewielebny Ksiądz Kanonik dr Dariusz Orłowski CZERWIEŃSK
Mając na względzie kapłańską gorliwość Czcigodnego Księdza, zgodnie z przepisem kan. 509 § 1 Kodeksu Prawa Kanonicznego oraz uwzględniając postanowienia zawarte w statutach kapitulnych, niniejszym mianuję Przewielebnego Księdza
KANONIKIEM HONOROWYM ZIELONOGÓRSKIEJ KAPITUŁY KOLEGIACKIEJ PW. ŚW. JADWIGI.
Przewielebnego Księdza Kanonika powierzam opiece naszych Patronów – Matki Bożej Cierpliwie Słuchającej z Rokitna oraz Pierwszych Męczenników Polski – i z serca udzielam pasterskiego błogosławieństwa.

ks. Piotr Kubiak Kanclerz Kurii
+Tadeusz Lityński biskup Zielonogórsko-Gorzowski