Po wykładzie ks. Andrzeja Draguły, o którym w skrócie pisałem wczoraj na parafialnym WhatsApp, a który mogliśmy wysłuchać w minioną sobotę podczas cyklu Teologii w Mieście, w Tygodniku Powszechnym można przeczytać wywiad Macieja Müllera, w którym ks. Draguła poszerza to, co mogliśmy usłyszeć.

Jako, że wpisuje się to doświadczenie w słowa, które podczas porannej Mszy świętej wypowiadał ks. proboszcz – w Czytelni zamieszczam pełny tekst artykułu. Myślę, że dla wielu z nas takie postrzeganie Kościoła i możliwych działań może być zupełnym novum. Ale, czy to znaczy, że mamy uczestniczyć w zmianach, czy – trwać w tradycji? Na to pytanie każdy z nas musi odpowiedzieć sobie sam.

Jak pisze ks. Andrzej
Wiarę trzeba opowiedzieć zupełnie na nowo
I podaje takie porównanie: Kościół w średniowieczu był podobny do zamku, w baroku – do pałacu. Do czego powinien być podobny dzisiaj?

Czytaj więcej