Zgodnie z przyjętym planem odprawiania nabożeństwa majowego w każdą niedzielę maja w innej miejscowości, dzisiaj parafianie zgromadzili się przy krzyżu w miejscowości Wysokie. Spora grupa, w której byli przedstawiciele prawie wszystkich miejscowości naszej parafii oraz nawiedzający nas goście, stawiła się punktualnie o godz. 17:00 pod krzyżem. Tam przywitał nas ksiądz proboszcz, a następnie odśpiewaliśmy pieść Maryjną, po której wybrzmiała Litania Loretańska.

Po zakończeniu nabożeństwa, jak zostało to zapowiedziane wcześniej, mieszkańcy Wysokiego przyjęli nas z całą życzliwością pysznymi ciastami z własnych wypieków. Były też ciepłe i zimne napoje. I w ten sposób może pomału rodzi się tradycja majowych spotkań, których siłą napędową jest Maryją, a Jej czciciele mogą oddać jej hołd i poświęcić czas na budowanie wzajemnych relacji. Nie tylko wewnątrz danej miejscowości, ale ponad podziałami administracyjnymi. Wszak wszyscy mamy jedną Matkę.

Zapraszam do obejrzenia zdjęć.

Galeria

A także do posłuchania Litanii odśpiewanej pod krzyżem w warunkach takich, jakie są tam zwyczajnie każdego dnia.