Modlitwa wstawiennicza, dla kogo ona jest, kto się nią modli, jakie mogą być jej efekty? Na te i inne pytania można znaleźć odpowiedź oglądając konferencję ks. Grzegorza Strzelczyka poświęconą tej modlitwie podczas konferencji wygłoszonej w 2016 roku w kościele w Radzionkowie dla Wspólnoty Dorosłych Ruchu Światło-Życie. Zwłaszcza w okresie Wszystkich Świętych warto sobie takie tematy uzmysłowić. A jeśli już je znamy – zawsze warto sobie ciągle przypominać ile zależy od modlitwy, Zwłaszcza szczerej, bezwarunkowej, odmawianej z miłością. Modlitwy, którą my odmawiamy za innych – żywych, czy umarłych – ale też tej, którą inni odmawiają za nas. Z tej konferencji możemy dowiedzieć się, np. tego, że dla Boga taką samą moc ma modlitwa odmawiana przez kilka osób w różnym czasie, jak modlitwa odmawiana przez te lub inne osoby jednocześnie. Ale dla naszego przeżycia, naszej przemiany, większą moc ma ta druga forma modlitwy wstawienniczej. Łatwiej czujemy skutki modlitwy, którą inni odmawiają za nas, przy nas – w zjednoczeniu.

Oglądaj