I już po raz ostatni w tym roku grupa pielgrzymów z Czerwieńska, Nietkowa, Lasek, Łężycy, Zielonej Góry i Przylepu wyruszyła spod plebanii w Czerwieńsku do kościoła w Łężycy, aby tam pokłonić się Maryi podczas comiesięcznego nabożeństwa fatimskiego. Prowadzeni przez ks. Zygmunta Zimnawoda, w sprzyjającej pogodzie zewnętrznej i tej wewnętrznej – pogodzie ducha – prowadząc rozmowy i śpiewając na chwałę Pana szczęśliwie dotarliśmy na miejsce. A tam, już tradycyjnie, zaczęliśmy Mszą św., po której odmówiliśmy Różaniec, przeplatany śpiewem prowadzonym przez miejscowy chór i zakończyliśmy procesją wokół kościoła i odśpiewaniem Apelu Jasnogórskiego.

Ks. Zygmunt na zakończenie podziękował wszystkim, którzy znaleźli czas, aby przez te wszystkie miesiące ofiarować swój czas i poświęcić kilka godzin na takie zjednoczenie się we wspólnocie ponadparafialnej i przez swoje świadectwo dać się rozpoznawać jako świadkowie wiary dla wzajemnego zbudowania i pokazania innym, że tak można. I już dzisiaj zaprosił wszystkich, na maj przyszłego roku, abyśmy znaleźli czas i czuli się zaproszeni do wielbienia Boga i Maryi. A po zakończonym nabożeństwie – mamy zaproszenie na odpustowy poczęstunek.

Zapraszamy do Galerii

A także do odsłuchania, a może ponownego przeżycia dzisiejszego nabożeństwa. Propagujmy to wśród naszych znajomych, w rodzinach… Może ktoś słuchając tego, poczuje się dotknięty i poruszony – a to może być przyczynkiem wybrania się na kolejne nabożeństwo.