Wrzesień. Miesiąc rozpoczynającej się jesieni, przynajmniej w odczuciach pogodowych. Ale, chociaż w ciągu dnia, pogoda była zmienna, to jednak podczas samej pielgrzymki, warunki były bardzo dobre.

Dzisiaj grupa pielgrzymów, prowadzona przez porządkowych Wojtka i Ryśka, wyruszyła z Czerwieńska pod modlitewną opieką księży – Zygmunta i Mariusza i z pomagającymi w śpiewach: Anią i Asią. Jak zwykle, tempo na szlaku było dostosowane do wszystkich, co pozwoliło nam w duchu modlitwy, śpiewu i rozmów bezpiecznie dotrzeć do kościoła w Łężycy. A tam, jak to już jest w tradycji, mogliśmy przeżyć Mszę św. i nabożeństwo fatimskie zakończone procesją wokół kościoła.

I, chociaż cieszy nas liczba wiernych podejmujących ten trud, to nadal nie ustajemy w zapraszaniu kolejnych osób do aktywnego włączania się w tę formę modlitwy i dawania światu świadectwa naszej wiary. Grupa ok. 40. osób idących w pielgrzymce, jest już widocznym znakiem. Zwłaszcza, że idą osoby nie tylko z Czerwieńska, ale też z Nietkowa, Lasek, Przylepu, Łężycy, Zielonej Góry.

W październiku jest ostatnia szansa w tym roku na przeżycie osobiste tego nabożeństwa. Poczujmy się zaproszeni.

Galeria

Może jakąś pomocą w podjęciu decyzji będzie posłuchanie dzisiaj nagranego nabożeństwa: