Wsłuchani w Słowo posyłające nas w drogę misyjną Kościoła powszechnego, w tym roku nasza parafia postanowiła, że w każdą niedzielę majową będziemy odprawiali nabożeństwa majowe w różnych miejscowościach naszej parafii. W dzisiejszą – pierwszą niedzielę maja – wybraliśmy się do Dobrzęcina. I tam, pod krzyżem zebrała się spora gromadka parafian z wszystkich (a na pewno – z większości) miejscowości naszej parafii. Przybyliśmy różnymi środkami lokomocji, aby wspólnie dać świadectwo jedności Kościoła czerwieńskiego.

Po wspólnym odprawieniu nabożeństwa, podczas którego mieliśmy zmienną pogodę – udaliśmy się wszyscy do miejscowej salki, w której mieszkańcy Dobrzęcina przygotowali dla wszystkich chętnych własnoręczne wypieki. Były też napoje – kawa, herbata i coś zimnego.

Dzisiejsze doświadczenie pokazuje, że warto poszerzać działania ewangelizacyjne wychodząc do różnych środowisk, aby tam w miłej i radosnej atmosferze wspólnie przyznawać się do wiary w jednego Boga – Jezusa Chrystusa.

Za tydzień kolejne wyjazdowe “majowe” – tym razem w Nietkowie, gdzie będzie odpust miejscowego kościoła. Zapraszamy wszystkich parafian i gości, którzy tego dnia będą w naszej parafii.

Poniżej prezentujemy Galerię zdjęć z dzisiejszego nabożeństwa i wspólny śpiew na jego zakończenie.

Galeria