1. Dzisiaj Niedziela Najświętszej Trójcy. Porządek Mszy św. (Czerwieńsk 7.30, 10.30, 12.00 i 19.00; Nietków: 9.00 i 13.30).
 2. Zapraszamy na nabożeństwa majowe:
  1. w Czerwieńsku pół godziny przed Mszą św. (w niedzielę przed Mszą wieczorną)
  2. w Nietkowie codziennie o 19.00. (w niedzielę po Mszy św. o godz. 9.00)
  3. W Laskach codziennie o 19.00 koło krzyża.
 3. We wtorek 29 maja Dzień Męczeństwa Duchowieństwa Polskiego z czasów II wojny światowej. Pamiętajmy w prywatnej modlitwie.
 4. W czwartek 31 maja uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pana Jezusa – Boże Ciało.
  Z Chrystusem utajonym w Najświętszym Sakramencie wyjdziemy w uroczystej eucharystycznej procesji z kościołów na ulice naszych miast i drogi naszych wiosek. Będziemy dziękować Panu Bogu za dar Eucharystii, będziemy prosić Chrystusa
  o błogosławieństwo i pokój dla Kościoła powszechnego, dla naszej Ojczyzny i naszego narodu. Udział w tej procesji jest publicznym wyznaniem wiary w to, że Pan Jezus jest wśród nas, w naszym życiu, zawsze obecny. Przygotujmy cztery ołtarze, udekorujmy nasz parafialny wieczernik i nasze domy, mieszkania, a przede wszystkim otwórzmy Panu Jezusowi nasze serca, aby mogło je opromienić Jego błogosławieństwo:
 • Msze św. w Czerwieńsku: 7.30, 11.00. Procesja eucharystyczna po Mszy św. o godz. 11.00. Trasa procesji jak w latach ubiegłych. Prosimy o przygotowanie ołtarzy: na Rynku przez kolejarzy i wojskowych z rodzinami, na ul. Zachodniej – młodzież, na ul. Granicznej – Matki Różańcowe, na ul. Zielonogórskiej – mieszkańców Wysokiego.
 • W Nietkowie Msza św. z procesją o godz. 9.00. Druga Msza św. o godz. 12.00.
 1. W tym tygodniu pierwszy piątek i sobota miesiąca. Okazja do spowiedzi św. pierwszopiątkowej w Czerwieńsku podczas nabożeństwa o godz. 18.00, w Nietkowie o godz. 16.30. Odwiedziny chorych przeniesione na sobotę 9 czerwca.
 2. Od piątku zapraszamy na na nabożeństwo czerwcowe w tygodniu o godz. 18.00. (w niedzielę. o godz. 18.30).
 3. Z powodu wyjazdu na Lednicę w najbliższą sobotę nie odbędą się spotkania oazy.
 4. Za tydzień pierwsza niedziela miesiąca – niedziela adoracyjna. Po Mszy św. wieczornej katecheza dla dorosłych.
 5. W przyszłą niedzielę 3 czerwca zbiórka do puszek na rzecz budowy Centrum Opatrzności Bożej.
 6. Zapraszamy wszystkich chętnych: dzieci, młodzież, dorosłych na pielgrzymkę do Rokitna w intencji powołań. Wyjazd w niedzielę 3 czerwca o godz. 8.30. Koszt 30 zł. Zapisy w zakrystii.
 7. Zapraszamy do czytania prasy katolickiej. Po Mszy do nabycia „Niedziela”, „Gość Niedzielny” i „Mały Gość Niedzielny” dla dzieci.
 8. W dniu jutrzejszym w naszej parafii gościć będziemy księży, którzy wraz z naszym ks. proboszczem 29 lat temu otrzymali święcenia kapłańskie. O godz. 18.30 w kościele parafialnym w Czerwieńsku wspólnie sprawować będą Eucharystię dziękczynną za dar powołania i kapłaństwa. Tych, którzy mogą, zapraszamy do wspólnego dziękczynienia, a innych prosimy o modlitwę w intencji jubilatów o łaskę wytrwania w powołaniu i świętość życia.

Nietków:

Dzisiaj w Nietkowie zbiórka na fundusz remontowy naszej parafii. W ubiegłym miesiącu zebraliśmy w Nietkowie kwotę 1 107 PLN. Składamy serdeczne „Bóg zapłać” za wszystkie ofiary.