1. Dzisiaj Niedziela Palmowa czyli Męki Pańskiej.
 2. Rozpoczęliśmy w naszej wspólnocie parafialnej Rekolekcje wielkopostne. Serdecznie witamy pośród nas Ojca Rekolekcjonistę, ks. Macieja Kubalę (porządek rekolekcji; spowiedź – wtorek).
 3. Dziś w Czerwieńsku nabożeństwo Gorzkich Żali o godz. 18.15 z kazaniem pasyjnym ojca rekolekcjonisty. (Taca z Gorzkich Żali przeznaczona na kwiaty do Bożego Grobu).
 4. Dzisiaj druga niedziela miesiąca zbiórka na Dzieła Miłosierdzia prowadzone przez Caritas Parafialną. W ubiegłym miesiącu zebraliśmy do puszek 458,68 zł, a w kopertach 1.320 zł. Za ofiary składamy serdeczne „Bóg zapłać”.
 5. Kancelaria parafialna w tym tygodniu czynna tylko we wtorek.
 6. Okazja do spowiedzi świątecznej we wtorek podczas rekolekcji i w środę od godz. 17.00
  do ostatniego penitenta. W czasie Świętego Triduum Paschalnego należy kontaktować się bezpośrednio z kapłanami.
 7. Wielki Czwartek: Dzień ustanowienia sakramentów Eucharystii oraz święceń.
 • Msza św. Wieczerzy Pańskiej z obrzędem obmycia nóg o godz. 19.00.
 • Po Liturgii procesja do Ołtarza Ciemnicy i adoracja według ustalonego porządku do godz. 24.00
 1. Wielki Piątek: Dzień Męki Pańskiej.
 • Adoracja Najświętszego Sakramentu w Ołtarzu Ciemnicy według ustalonego porządku od godz. 9.00.
 • Zapraszamy o godz. 15.00 na Koronkę do Bożego Miłosierdzia i Drogę Krzyżową. Na te nabożeństwa szczególnie gorąco zapraszamy dzieci oraz młodzież przygotowującą się do przyjęcia sakramentu bierzmowania.
 • Liturgia Męki Pańskiej o godz. 19.00. Ofiary zbierane podczas adoracji krzyża są przeznaczone na utrzymanie miejsc kultu w Ziemi Świętej.
 • Po Liturgii procesja do Grobu Pańskiego i adoracja Najświętszego Sakramentu według ustalonego porządku do godz. 24.00.
 • W Wielki Piątek obowiązuje post ścisły i abstynencja całkowita.
 1. Wielka Sobota:
 • Wystawienie Najświętszego Sakramentu w Grobie Pańskim i adoracja według ustalonego porządku od godz. 9.00 do rozpoczęcia Liturgii Wigilii Paschalnej.
 • Święcenie pokarmów: Czerwieńsk o 10.00, 11.00, i 13.00 . Wysokie – 12.30, Dobrzęcin – 12.45
 • Podczas święcenia pokarmów będziemy zbierać ofiary pieniężne w ramach „jałmużny wielkopostnej”
 • Wigilia Paschalna o godz.: 22.00. Rozpoczynamy na zewnątrz kościoła od poświęcenia ognia. Prosimy o przyniesienie świec.
 1. Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego: Msza św. z procesją rezurekcyjną o godz. 6.00, nie ma Mszy św. o godz. 7.30.
 • Pozostałe Msze św. o godz.: 10.30, 12.00 i o 19.00.
 1. We wtorek po Świętach 23 kwietnia zapraszamy na Mszę św. wieczorną ku czci patrona naszej parafii św. Wojciecha. Odpust poprowadzi o. Przemysław Ilski redemptorysta z Lublina.
 2. Kandydatów do bierzmowania zapraszamy do aktywnego uczestnictwa w Triduum Paschalnym szczególnie do adoracji Najświętszego Sakramentu w Wielki Czwartek i Wielki Piątek przez pół godziny od zakończenia liturgii.
 3. Katolickie Stowarzyszenie uBIBLIJNIEni.pl prowadzi zapisy na wakacyjne obozy biblijne. Więcej szczegółów na plakacie w gablocie i na stronie Stowarzyszenia. Polecamy!
 4. Katolickie Stowarzyszenie uBIBLIJNIEni.pl zaprasza na Trzecie Święto Biblii, które odbędzie się w Zielonej Górze przy parafii Ducha Świętego, w sobotę po Wielkanocy, tj. 27 kwietnia. Zaproszenie skierowane jest do dzieci, młodzieży i dorosłych, którzy chcą poznawać bardziej Pismo święte. Szczegóły znajdują się na plakacie w gablocie i na stronie internetowej ubiblijnieni.pl.
 5. Składamy serdeczne podziękowania panom Marianowi i Wiesławowi za wykonanie nowego płotka wokół krzyża przed głównym wejściem do świątyni.
 6. Zapraszamy do czytania prasy katolickiej. Po Mszy do nabycia „Niedziela”, „Gość Niedzielny”.