1. Dzisiaj Niedziela Palmowa czyli Męki Pańskiej.
  2. Rozpoczęliśmy w naszej wspólnocie parafialnej Rekolekcje wielkopostne. Serdecznie witamy pośród nas Ojca Rekolekcjonistę, ks. Macieja Kubalę (porządek rekolekcji; spowiedź – wtorek).
  3. Dziś nabożeństwo Gorzkich Żali po Mszy św. o godz. 9.00. (Taca z Gorzkich Żali przeznaczona na kwiaty do Bożego Grobu).
  4. Dzisiaj druga niedziela miesiąca zbiórka na Dzieła Miłosierdzia prowadzone przez Caritas Parafialną. W ubiegłym miesiącu zebraliśmy do puszek 458,68 zł, a w kopertach 1.320 zł. Za ofiary składamy serdeczne „Bóg zapłać”.
  5. Kancelaria parafialna w tym tygodniu czynna tylko we wtorek.
  6. Okazja do spowiedzi świątecznej we wtorek podczas rekolekcji i w środę w kościele parafialnym od godz. 17.00 do ostatniego penitenta. W czasie Świętego Triduum Paschalnego należy kontaktować się bezpośrednio z kapłanami.
  7. Wielki Czwartek: Dzień ustanowienia sakramentów Eucharystii oraz święceń.
  • Zbiórka ministrancka o godz. 17.15.
  • Msza św. Wieczerzy Pańskiej o godz. 18.00.
  • Po Liturgii procesja do Ołtarza Ciemnicy i adoracja według ustalonego porządku do godz. 21.00
  1. Wielki Piątek: Dzień Męki Pańskiej.
  • Adoracja Najświętszego Sakramentu w Ołtarzu Ciemnicy według ustalonego porządku od godz. 15.00.
  • Zapraszamy o godz. 15.00 na Koronkę do Bożego Miłosierdzia i Drogę Krzyżową. Na te nabożeństwa szczególnie gorąco zapraszamy dzieci oraz młodzież przygotowującą się do przyjęcia sakramentu bierzmowania.
  • Zbiórka ministrancka o godz. 17.15.
  • Liturgia Męki Pańskiej o godz. 18.00. Ofiary zbierane podczas adoracji krzyża są przeznaczone na utrzymanie miejsc kultu w Ziemi Świętej.
  • Po Liturgii procesja do Grobu Pańskiego i adoracja Najświętszego Sakramentu według ustalonego porządku do godz. 21.00.
  • W Wielki Piątek obowiązuje post ścisły i abstynencja całkowita.
  1. Wielka Sobota:
  • Wystawienie Najświętszego Sakramentu w Grobie Pańskim i adoracja według ustalonego porządku od godz. 17.00 do rozpoczęcia Liturgii Wigilii Paschalnej.
  • Święcenie pokarmów: Nietków– 14.00. Laski – 14.30, Boryń – 14.45
  • Podczas święcenia pokarmów będziemy zbierać ofiary pieniężne w ramach „jałmużny wielkopostnej”
  • Wigilia Paschalna o godz.: 22.00. Rozpoczynamy na zewnątrz kościoła od poświęcenia ognia. Zakończymy około północy. Prosimy o przyniesienie świec.
  1. Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego: Msza św. z procesją rezurekcyjną o godz. 6.00 rano.
  • Nie ma Mszy św. o godz. 9.00.
  1. Kandydatów do bierzmowania zapraszamy do aktywnego uczestnictwa w Triduum Paschalnym szczególnie do adoracji Najświętszego Sakramentu w Wielki Czwartek i Wielki Piątek przez pół godziny od zakończenia liturgii.
  2. Katolickie Stowarzyszenie uBIBLIJNIEni.pl prowadzi zapisy na wakacyjne obozy biblijne. Więcej szczegółów na plakacie w gablocie i na stronie Stowarzyszenia. Polecamy!
  3. Katolickie Stowarzyszenie uBIBLIJNIEni.pl zaprasza na Trzecie Święto Biblii, które odbędzie się w Zielonej Górze przy parafii Ducha Świętego, w sobotę po Wielkanocy, tj. 27 kwietnia. Zaproszenie skierowane jest do dzieci, młodzieży i dorosłych, którzy chcą poznawać bardziej Pismo święte. Szczegóły znajdują się na plakacie w gablocie i na stronie internetowej ubiblijnieni.pl.
  4. Zapraszamy do czytania prasy katolickiej. Po Mszy do nabycia „Niedziela”, „Gość Niedzielny”.