1. Dzisiaj Niedziela Palmowa czyli Męki Pańskiej. Poświęcenie palm. Światowy Dzień Młodzieży.
 2. Rozpoczęliśmy w naszej wspólnocie parafialnej Rekolekcje wielkopostne. Serdecznie witamy pośród nas Ojca Rekolekcjonistę (porządek rekolekcji; spowiedź – wtorek).
 3. Dziś nabożeństwo Gorzkich Żali po Mszy św. o godz. 9.00. (Taca z Gorzkich Żali przeznaczona na kwiaty do Bożego Grobu).
 4. Kancelaria parafialna w tym tygodniu nieczynna z powodu spowiedzi wielkanocnej.
 5. Okazja do spowiedzi świątecznej we wtorek podczas rekolekcji i w środę w kościele parafialnym od godz. 17.00 do ostatniego penitenta. W czasie Świętego Triduum Paschalnego należy kontaktować się bezpośrednio z kapłanami.
 6. W środę nie będzie Mszy św. w Nietkowie!
 7. Wielki Czwartek: Dzień ustanowienia sakramentów Eucharystii oraz święceń.
 • Odwiedziny chorych z posługą sakramentalną od godz. 9.00.
 • Zbiórka ministrancka o godz. 17.15.
 • Msza św. Wieczerzy Pańskiej o godz. 18.00.
 • Po Liturgii procesja do Ołtarza Ciemnicy i adoracja według ustalonego porządku do godz. 21.00
 1. Wielki Piątek: Dzień Męki Pańskiej.
 • Adoracja Najświętszego Sakramentu w Ołtarzu Ciemnicy według ustalonego porządku
  od godz. 15.00.
 • Zapraszamy o godz. 15.00 na Koronkę do Bożego Miłosierdzia i Drogę Krzyżową. Na te nabożeństwa szczególnie gorąco zapraszamy dzieci oraz młodzież przygotowującą się do przyjęcia sakramentu bierzmowania.
 • Zbiórka ministrancka o godz. 17.15.
 • Liturgia Męki Pańskiej o godz. 18.00.
 • Po Liturgii procesja do Grobu Pańskiego i adoracja Najświętszego Sakramentu według ustalonego porządku do godz. 21.00.
 • W Wielki Piątek obowiązuje post ścisły i całkowita abstynencja.
 1. Wielka Sobota:
 • Wystawienie Najświętszego Sakramentu w Grobie Pańskim i adoracja według ustalonego porządku od godz. 17.00 do rozpoczęcia Liturgii Wigilii Paschalnej.
 • Święcenie pokarmów: Nietków – 14.00. Laski – 14.30, Boryń – 14.45
 • Podczas święcenia pokarmów będziemy zbierać ofiary pieniężne w ramach „jałmużny wielkopostnej”
 • Wigilia Paschalna o godz.: 22.00. Rozpoczynamy na zewnątrz kościoła od poświęcenia ognia. Zakończymy procesją rezurekcyjną po północy. Prosimy o przyniesienie świec.
 1. Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego: nie ma Mszy św. o godz. 6.00 rano.
 • Pozostałe Msze bez zmian o godz.9.00 i o 13.30.
 1. Kandydatów do bierzmowania zapraszamy do aktywnego uczestnictwa w Triduum Paschalnym szczególnie do adoracji Najświętszego Sakramentu w Wielki Czwartek i Wielki Piątek przez pół godziny od zakończenia liturgii.
 2. Ogrzewanie kościoła. W ubiegłą niedzielę 18 marca w kopertach złożonych na tacę zebraliśmy 1.340 kwotę  zł. W sumie na ten cel parafianie złożyli w kościele 35.220 zł. Bardzo dziękujemy za to wsparcie.
 3. Zapraszamy na 8-dniową samolotowo-autokarową pielgrzymkę do Ziemi Świętej. Termin 1-8.09.2018 r. Koszt 570 USD + 1950 PLN. Pełne wyżywienie. Zapisy do końca marca i wpłata 700 zł zaliczki. Szczegóły u ks. Grzegorza.  
 4. Katolickie Stowarzyszenie uBIBLIJNIEni.pl zaprasza na Drugie Święto Biblii, które odbędzie się w Seminarium Duchownym w Paradyżu w sobotę po Wielkanocy, tj. 7 kwietnia. Zaproszenie skierowane jest do dzieci, młodzieży i dorosłych, którzy chcą poznawać bardziej Pismo święte. Szczegóły znajdują się na plakacie w gablocie i na stronie internetowej www.ubiblijnieni.pl. Zapisy do 2 kwietnia.
 5. Konferencja “Biblia o finansach” odbędzie się w Gimnazjum JP II w Czerwieńsku, w sobotę 14 kwietnia. Patronat honorowy nad Konferencją objął Bp Tadeusz Lityński. Więcej szczegółów znajduje się na plakacie w gablocie i na stronie internetowej Stowarzyszenia uBIBLIJNIEni.pl. Zapisy do końca marca.
 6. Caritas rozprowadza Paschaliki na stół wielkanocny w cenie 15 zł za sztukę. To nasza cegiełka w pomocy konkretnym rodzinom cierpiącym wojnę w Syrii, w Aleppo.
 7. Zapraszamy do czytania prasy katolickiej. Po Mszy do nabycia „Niedziela”, „Gość Niedzielny”, i „Mały Gość Niedzielny” dla dzieci.
 8. Na kiermaszu wielkanocnym przed kościołem możemy zakupić ozdoby wielkanocne. W ten sposób wspieramy fundusz wycieczkowy naszej młodzieży.