1. Dzisiaj  Niedziela Trójcy Świętej. Pierwsza niedziela miesiąca. Adoracja Najświętszego Sakramentu 15 minut przed każdą Msza św.

2. Serdecznie zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe:

• CZERWIEŃSK – w tygodniu o godz.  17.45, w niedzielę o godz. 18.45

• NIETKÓW – w tygodniu w kościele w dniach bez Mszy o godz. 19.00; w środę po Mszy św. o 17.00 a w niedzielę po Mszy św. o godz. 9.00.

• LASKI – przy krzyżu w dni bez Mszy w Nietkowie o godz. 19.00.

1. W czwartek 11 czerwca uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pana Jezusa – Boże Ciało.

• Msze św. w Czerwieńsku: 7.30, 11.00. Nie będzie w tym roku procesji eucharystycznej. Po zakończonej liturgii kapłan pobłogosławi całą parafię Najświętszym Sakramentem przed kościołem.

• W Nietkowie Msza św. z procesją wokół kościoła o godz. 9.00. Nie przygotowujemy w tym roku ołtarzy.

1. Kancelaria parafialna czynna we wtorek i piątek w godz. od 19.30 do 20:00. Prosimy o zachowanie bezpiecznej odległości i przychodzenie w maseczce.

2. W minionym tygodniu organista Paweł Karbownik zrezygnował z pracy w naszym kościele. Dziękujemy mu za prace i zaangażowanie. Poszukujemy nowego organisty. Chętnych prosimy
    o zgłaszanie się do Ks. Proboszcza.

3. Nie zbieramy tacy w sposób tradycyjny. Ofiarę można złożyć do puszki przy wyjściu z kościoła lub też wpłacić na konto parafii. Ofiary te są przeznaczane na utrzymanie parafii. W tym tygodniu otrzymaliśmy 5 wpłat na kwotę 520 zł. Bóg zapłać.

4. Za tydzień druga niedziela miesiąca. Zbiórka do puszek na Dzieła Miłosierdzia prowadzone przez Caritas Parafialna. W ubiegłym miesiącu zebrano do puszek 479,76 zł. Bóg zapłać za złożone ofiary.

5. Pierwsza Komunia św. w Czerwieńsku odbędzie się w małych grupach, w trzech wakacyjnych terminach: 28.06, 5.07, 12.07.2020 o godz. 12.00.

6. Rząd zlikwidował ograniczenia dotyczące ilości osób uczestniczących w Mszach św. Nadal jednak obowiązuje nakaz zakrywania nosa i ust oraz odpowiedniego dystansu miedzy sobą. Nie dotyczy ten obowiązek duchownych podczas sprawowania kultu. W naszej parafii duchowni zakrywają usta i nos podczas obrzędu Komunii św. w czasie Eucharystii. Prosimy, by dbać
    o zdrowie swoje i innych i stosować się do zaleceń.
  7. Katolickie Stowarzyszenie uBIBLIJNIEni.pl wznawia zapisy na tegoroczny wakacyjny obóz biblijny. Więcej szczegółów na stronie Stowarzyszenia. Polecamy!

8. Zapraszamy do czytania prasy katolickiej. Po Mszy do nabycia „Niedziela”, „Gość Niedzielny”.