1. Dzisiaj Niedziela Najświętszej Trójcy. Porządek Mszy św. (Czerwieńsk 7.30, 10.30, 12.00 i 19.00; Nietków: 9.00 i 13.30).
 2. Dziś druga niedziela czerwca – zbiórka na dzieła charytatywne w parafii (Caritas). W ubiegłym miesiącu zebraliśmy na ten cel 433,04 PLN. Bóg zapłać za złożone ofiary.
 3. Dziś także zbiórka do puszek na KUL i na IFT w Zielonej Górze.
 4. W związku z Uroczystością rocznicy koronacji obrazu Matki Boskiej Rokitniańskiej, która odbędzie się dnia 18 czerwca, jako dar ołtarza chcemy tego dnia wesprzeć Dom Pomocy Społecznej w Rokitnie. W związku z tym we wszystkich kościołach w naszej Diecezji dziś zbiórka do puszek na ten cel.
 5. Zapraszamy na nabożeństwo czerwcowe codziennie po Mszy św. (w niedzielę po Mszy św. o godz. 19.00).
 6. Kancelaria parafialna w tym tygodniu czynna tylko w sobotę od 8.00 do 9.00. W środę NIECZYNNA.
 7. W najbliższy czwartek, 15 czerwca, będziemy celebrować uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało. Z Chrystusem utajonym w Najświętszym Sakramencie wyjdziemy w uroczystej eucharystycznej procesji z kościołów na ulice naszych miast i drogi naszych wiosek. Będziemy dziękować Panu Bogu za dar Eucharystii, będziemy prosić Chrystusa o błogosławieństwo i pokój dla Kościoła powszechnego, dla naszej Ojczyzny i naszego narodu. Udział w tej procesji jest publicznym wyznaniem wiary w to, że Pan Jezus jest wśród nas, w naszym życiu, zawsze obecny. Przygotujmy cztery ołtarze, udekorujmy nasz parafialny wieczernik i nasze domy, mieszkania, a przede wszystkim otwórzmy Panu Jezusowi nasze serca, aby mogło je opromienić Jego błogosławieństwo:
 • Msze św. w Czerwieńsku: 7.30, 11.00. Procesja eucharystyczna po Mszy św. o godz. 11.00. Trasa procesji jak w latach ubiegłych. Prosimy o przygotowanie ołtarzy: na Rynku przez kolejarzy i wojskowych z rodzinami, na ul. Zachodniej – młodzież, na ul. Granicznej – Matki Różańcowe, na ul. Zielonogórskiej – mieszkańców Wysokiego.
 • Msza św. z procesją w Nietkowie o godz. 9.00. Intencja Mszy św. zapisana na 15.00 będzie odprawiona o 9.00.
 1. Zapisy na kurs przygotowawczy do sakramentu bierzmowania dla uczniów klas szóstych szkół podstawowych oraz pierwszych klas szkół gimnazjalnych w kancelarii parafialnej w godzinach urzędowania. Zapisy odbywają się w obecności rodziców i potrwają do końca roku szkolnego.
 2. Zbiórka ministrantów z Czerwieńska w sobotę o 11.00.
 3. W niedzielę, 18 czerwca, gościć będziemy męża, ojca i powieściopisarza, Roberta Kościuszko. Nasz gość zachęci świadectwem rodziców do przekazywania wiary dzieciom, a ich pociechy do czytania ciekawych historii Biblijnych. Pan Robert zaprezentuje swe ewangelizacyjne powieści przygodowe, m.in. „Wojownik Trzech Światów”, „Niewidzialna Gra”, „Klejnot Aswerusa”. Serię tych i innych książek będzie można pozyskać wraz z dedykacją autora.
 4. Parafialny Zespół Caritas pragnie serdecznie podziękować wszystkim osobom, które włączyły się w organizację festynu parafialnego z okazji odpustu w Nietkowie. Dziękujemy sponsorom, Paniom piekącym ciasta, wszystkim zespołom muzycznym, które uświetniły festyn swoimi występami, osobom zaangażowanym w przygotowanie placu i wydawanie posiłków, osobom obsługującym atrakcje. Dochód z festynu zostanie przeznaczony na remont pomieszczeń Parafialnego Zespołu Caritas. Zebraliśmy kwotę 4 717, 12 zł, poniesione koszty 2 171,85 zł, pozostało 2 545,27 zł.
 5. Parafialny Zespół Caritas poszukuje pomieszczenia (może być to garaż lub inna skrytka). Pomieszczenie to jest niezbędne do przechowywania sprzętów rehabilitacyjnych, których nam ciągle przybywa. Jeśli ktoś dysponuje wolnym miejscem, które będzie mogło posłużyć nam za magazyn, prosimy o kontakt z Księdzem Proboszczem lub Parafialnym Zespołem Caritas. Dane kontaktowe znajdziecie Państwo na stronie internetowej naszej parafii.
 6. W dniach 2-12 lipca odbędzie się 34 Piesza Pielgrzymka z Otynia na Jasną Górę. Szczegóły na plakacie w gablocie.
 7. Zapraszamy do czytania prasy katolickiej. Po Mszy do nabycia „Niedziela”, „Gość Niedzielny”, i „Mały Gość Niedzielny” dla dzieci.
 8. Zapraszamy na spotkanie scholi i ministrantów w poniedziałek o godz. 16.00 (zbiórka o godz. 15.50).