1. Porządek Mszy św.

 • Czerwieńsk: w tygodniu o 18.00, 18.30 i 19.00, w niedzielę o 7.30, 10.30 12.00 i 19.00,

 • Nietków: w środę o 17.00, w niedzielę o 9.00 i 13.30.

 1. Dzisiaj uroczystość Wszystkich Świętych.

 2. Jutro 2 listopada Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych, Dzień Zaduszny. Msze św. w tym dniu w Nietkowie o godz. 17.00 z nabożeństwem wypominkowym, w Czerwieńsku o godz. 18.00, 18.30 i 19.00. Nabożeństwo wypominkowe o godz. 17.30. Plan modlitwy wypominkowej został wywieszony w gablocie i zamieszczony na stronie internetowej parafii.

 3. Wierni będący w stanie łaski uświęcającej, którzy nawiedzą kościół lub cmentarz w listopadzie, mogą dostąpić odpustu zupełnego, który ofiarujemy za zmarłych i dusze w czyśćcu cierpiące. Należy przy tym odmówić „Ojcze nasz”, „Wierzę w Boga” oraz dowolną modlitwę w intencji papieża Franciszka.

 4. Kancelaria parafialna czynna we wtorek i piątek w godz. od 19.30 do 20:00. Prosimy o zachowanie bezpiecznej odległości i przychodzenie w maseczce.

 5. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Zachęcamy do udziału we Mszy św. i w nabożeństwach. Sakramentem pojednania służymy od godz. 17.45.

 6. Odwiedziny chorych z posługą sakramentalną w piątek 6 listopada od godz. 9:00 /z zachowaniem reżimu sanitarnego/.

 7. Zmiana tajemnic Róż Żywego Różańca w Czerwieńsku w sobotę po Mszy św. wieczornej, w Nietkowie w niedzielę po Mszy św. o godz. 9.00.

 8. Za tydzień druga niedziela miesiąca. Zbiórka do puszek na Dzieła Miłosierdzia prowadzone przez Caritas parafialną. W ubiegłym miesiącu zebraliśmy kwotę: w kopertach 240 zł, do puszek 586,23 zł. Za ofiary składamy serdeczne „Bóg zapłać”.

 9. W przyszłą niedzielę zbiórka do puszek na Pomoc Kościołowi w Potrzebie.

 10. Są jeszcze wolne intencje mszalne. Można je zamawiać w zakrystii lub kancelarii.

 11. Poszukujemy organisty. Chętnych prosimy o zgłaszanie się do Ks. Proboszcza.

 12. W kościele zachowujemy obowiązek zakrywania nosa i ust. Nie dotyczy ten obowiązek duchownych podczas sprawowania kultu. W naszej parafii duchowni zakrywają usta i nos podczas obrzędu Komunii św. w czasie Eucharystii. Zarówno w kościele w Czerwieńsku, jak i Nietkowie może przebywać maksymalnie 75 osób. Prosimy, by dbać o zdrowie swoje i innych i stosować się do zaleceń.

 13. Zapraszamy do czytania prasy katolickiej. Po Mszy do nabycia „Niedziela”, „Gość Niedzielny”.