1. Dzisiaj Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego. Porządek Mszy św.:
  • Czerwieńsk: 10:30, 12:00, 19:00; Nietków: 9.00, 13:30.
  1. Jutro II Dzień Świąt Wielkanocnych. Msze św. w porządku niedzielnym. Taca przeznaczona na KUL i uczelnie katolickie w naszej diecezji.
  2. dni powszednie od wtorku do soboty Msze św. w Czerwieńsku codziennie o 18:30; w Nietkowie w środę o 17:00
  3. Kancelaria parafialnaw tym tygodniu czynna w środę (po Nowennie do Matki Bożej Nieustającej Pomocy – do 20:00) i w sobotę od 8:00 do 9:00.
  4. W tym tygodniu I czwartek, piątek i sobota miesiąca. Okazja do spowiedzi św. pół godziny przed Mszą św. wieczorną. W piątek, w Oktawie Wielkanocy nie obowiązuje abstynencja od pokarmów mięsnych.
  5. W I czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu w intencji powołań o godz. 18:00, Msza św. i spotkanie grupy Przyjaciół Paradyża na plebanii.
  6. W Nietkowie w pierwszy piątek miesiąca o godz. 16.30 okazja do spowiedzi św.
  7. W I sobotę nie będzie wizyty u chorych z posługą sakramentalną.
  8. W przyszłą, drugą niedzielę miesiąca, zbiórka na Dzieła Miłosierdzia prowadzone przez Caritas Parafialną. W ubiegłym miesiącu zebraliśmy do puszek 484,10 zł, a w kopertach 1310 zł. Za ofiary składamy serdeczne „Bóg zapłać”.
  9. Katolickie Stowarzyszenie uBIBLIJNIEni.pl organizuje drugie „Święto Biblii”– dla dzieci, młodzieży, dorosłych i całych rodzin. Święto Biblii odbędzie się w Paradyżu w sobotę 7 kwietnia. Szczegółowe informacje znajdują się na plakacie i na stronie internetowej stowarzyszenia ubiblijnieni.pl. Chętnych prosimy o zapisanie się w zakrystii.
  10. Ogrzewanie kościoła. W ubiegłą niedzielę 25 marca w kopertach złożonych na tacę zebraliśmy kwotę 1730 zł. W sumie na ten cel parafianie złożyli w kościele  36 950 zł. Bardzo dziękujemy za to wsparcie.
  11. Za tydzień Niedziela Miłosierdzia Bożego rozpoczynająca Tydzień Miłosierdzia w Kościele. Zapraszamy wszystkich na godzinę 15:00 na Koronkę do Bożego Miłosierdzia.
  12. Odpust parafialny jest jednym z najważniejszych wydarzeń w każdej parafii, świętem wspólnoty, jaką ona tworzy. W naszej parafii Odpust obędzie się w niedzielę, 22 kwietnia. Już dzisiaj serdecznie zachęcamy naszych parafian do uczestnictwa. Uroczysta Msza Święta, w której uczestniczyć będzie bp Paweł Socha odbędzie się o godzinie 12:00 w naszym kościele parafialnym. Po Mszy zapraszamy parafian, mieszkańców i wszystkich gości na Plac przy Ratuszu na festyn parafialny. Wśród przewidzianych atrakcji m. in. występy grup artystycznych z Czerwieńska, domowe wypieki i kuchnia wojskowa. Wszystkich naszych parafian zachęcamy do włączenia się w „Kiermasz nietrafionych prezentów” 😉 Fanty można dostarczać do kancelarii parafialnej w czasie jej otwarcia w środy po wieczornej Mszy i soboty od 8:00 do 9:00. Fundusze zebrane podczas odpustowego festynu zostaną przeznaczone na zakup sprzętu rehabilitacyjnego dla naszych parafian.
  13. Zapraszamy do czytania prasy katolickiej. Po Mszy do nabycia „Niedziela”, „Gość Niedzielny” i „Mały Gość Niedzielny” dla dzieci.
  14. Składamy serdeczne podziękowania wszystkim, którzy pomogli nam pięknie przeżywać tegoroczne Święta. Wszystkim, którzy zadbali o posprzątanie i wystrój kościołów, zarówno w Czerwieńsku, jak i w Nietkowie. Bóg zapłać za przygotowanie liturgii Świętego Triduum Paschalnego Liturgicznej Służbie Ołtarza oraz tym wszystkim, którzy uświetnili te wydarzenia piękną oprawą muzyczną. Serdeczne podziękowania kierujemy wobec tych, którzy przewodniczyli modlitwie adoracyjnej podczas czuwania przy Ołtarzu Ciemnicy i przy Grobie Pańskim. Dziękujemy wszystkim, którzy pamiętali o nas w dniu ustanowienia sakramentu święceń. Za życzenia i kwiaty. Za życzliwość i wszelką troskę o Waszych kapłanów nie tylko od święta ale w każdy dzień roku. Nie jest naszą intencją kogokolwiek pominąć za dobro jakiego w tym czasie doznaliśmy i z którego skorzystała cała wspólnota. Wszystkim za wszystko jeszcze raz dziękujemy.